ثبت سفارش
تعداد
عنوان

نمایندگی سیسکو

سیسکو چیست ؟

سیسکو Cisco‌ را باید بدون شک یکی از بزرگترین و معتبرترین کمپانی های فعال در زمینه طراحی ، تولید تجهیزات ارتباطی و مجری اجرای انواع شبکه های کامپیوتری دانست.

تاریخچه تاسیس و فعالیت این کشور به چهار دهه قبل در سال 1984 میلادی توسط یک زوج تحصیل کرده در علوم کامپیوتر و اقتصاد سنج به نام های لن بزاک و سندی لرنر بر می گردد. این زوج موفق بعدها خود را به عنوان اصلی ترین ، بنیانگذاران تکنولوژی مسیریابی معرفی کردند. آنها که کار خود را از ابتدا با کار در بخش کامپیوتر دانشگاه استنفورد آغاز کردند، بعدها توسط فرد دیگری به نام ویلیام یاگر یکی از اصلی و مهم ترین برنامه های شبکه به نام نرم افزار روترهای چند پروتکل را نوشته و تکمیل کردند. گرچه شرکت سیسکو Cisco‌ از اولین کمپانی های فعال در صنعت روتر Router‌ نبود ولی از بنیانگذاران در زمینه تولید روتر چند پروتکل معرفی کرد. این ابداع شرکت سیسکو در زمینه ارتباطات باعث خدمت مهمی از قبیل ارتباط بین چندین پروتکل های مختلف و نیز هدایت بسته های IP فریمهایMPLS شد.

فعالیت های سیسکو تا ابتدای هزاره سوم با اوج گرفتن اینترنت و رشد دات کام و نیز تصمیم مدیران این کمپانی در خرید شرکت Cerent‌ با سرمایه گذاری بیش از 7 میلیارد دلار ، سیسکو Cisco را به بزرگ و ارزشمندترین شرکتهای جهان با ارزشی به مبلغ 500 میلیارد دلار تبدیل کردند.

البته مدیران ارشد سیسکو با برنامه های مختلفی برای گسترش خدمات بیشتر این شرکت به فکر گسترش و توسعه همکاری با سایر شرکت ها پرداختند. از خروجی های این سیاست سیسکو ورود به بازار سایر قطعات شبکه از قبیل روترهای شعبه ای ، خودپردازهای بانکی ، Ethernet Switching و ... بود که توانست در رتبه بندی جهانی خود را در سال 2003 میلادی به عنوان محبوب ترین شرکت معرفی کند.

محصولات شرکت سیسکو

همان طور که در اوایل متن گفته شد شرکت سیسکو فعالیت خود را در زمینه تولید تجهیزات شبکه می باشد که در همین مورد محصولات مختلفی را طراحی و ارائه (نمایندگی سیسکو) می کند. تولیدات این کمپانی که در سه رده اصلی کمپانی های اصلی و یزرگ و ارائه سرویس دهنده ، شرکت های خرد و کوچک و نیز مصرف کنندگان خانگی (Linksys) تقسیم می شوند. اگر بخواهیم محصولات شرکت سیسکو را به صورت تخصصی و کاربردی معرفی کنیم شامل موارد مختلفی مانند : سوئیچینگ در مراکز داده Data Center Switching ، شبکه های ذخیره سازی اطلاعات Storage Networking ، تجهیزات Collaboration ، شتاب دهنده های شبکه گسترده WAN Acceleration و ... در رده شرکت و پروژه های بزرگ قرار می گیرد. در رده پایین تر نیز محصولاتی مانند روتینگ ، امنیت و ... از دیگر تولیدات این کمپانی می باشد.

اموزش سیسکو

کمپانی سیسکو به غیر از تولید محصولات مربوط به فعالیت خود اقدام به ارائه خدمات دیگری از قبیل آموزش در زمینه طراحی و نگهداری شبکه های کامپیوتری در مراکزی در کلیه جهان از قبیل شرکت سیسکو ایران می کند. Cisco با احداث و مدیریت بیش از 150 مرکز آموزش در سراسر جهان (نمایندگی سیسکو) اقدام به تربیت کارشناسان حرفه ای در این صنعت و نیز ارائه مدارک معتبری در زمینه های مختلف شبکه به آنها می کند. انواع این مدارک شامل متخصص شبکه بندی سیسکو CCIE‌ ، حرفه ای شبکه سیسکو CCNP‌ ، حرفه ای طراحی سیسکو CCDP ، حرفه ای شبکه بندی سیسکو CCIP ، حرفه ای امنیت سیسکو CCSP ، حرفه ای تل ، حرفه ای تلفن اینترنتی CCVP ، همکار طراحی سیسکو CCDA‌ ، همکار شبکه سیسکو CCNA و آموزش دهنده سیستم های سیسکو CCSI می باشد. هر یک از این مدارک شامل اعتبار ، شراط و پیش نیاز هایی است. اگر بخواهیم به صورت کلی از راس هرم بگوییم مدرک CCNA‌ اصل ورود به چرخه تحصیل علوم شبکه که به عنوان نصب و پشتیبانی معرفی شده است. همچنین مدرک CCDA‌ مختص کارآموزان طراحی مقدماتی شبکه و اگر بخواهیم در سطح مدیریت شبکه های پیشرفته وارد کسب و کار شویم سه مدرک CCDP , CCNP , CCIP ارائه می شود. در نهایت در پایان با کسب مهارت و دوره در سطح متخصص ، زمینه طراح و مدیریت شبکه مدرک CCIE‌ شناخته می شود .

البته استادان کمپانی سیسکو امروزه با آموزش سطح بالاتر ، تخصصی تر و ارائه به کارآموزان خود که هم تراز با دکترای تخصصی در زمینه شبکه با گرایش طراحی شبکه است به عنوان مدرک CCAr در مراکز این شرکت (نمایندگی سیسکو) ارائه می کند.

مدیران ، مهندسان ، کارمندان و کلیه تیم کمپانی سیسکو با شعار معروف خود با عنوان "تغییر روش زندگی ، بازی و آموزش" و پایندی به آن و نیز معرفی برند خود با گسترش نمایندگی سیسکو Cisco Representative در سراسر دنیا ، تولید محصولات با کیفیت عالی به جایی رسیدند که در سال 2006 میلادی به 51480 نفر کارمند ، تراز مالی 28،48 میلیارد دلار و کسب سود خالص بیش از 5،58 میلیارد دلار و گسترش نمایندگی سیسکو در دنیا از موفق ترین کمپانی ها شناخته شد. در پایان بعد از همه ی تعریف و تمجیدها از این شرکت آمریکایی لازم است که بگوییم پشت این همه کسب اعتبار فردی ایرانی به نام محسن معظمی می باشد که امروزه به عنوان مدیر ارشد این برند فعالیت می کند.

در نهایت یکی از استراتژی های سیسکو جهت معرفی بیش از پیش محصولات و خدمات خود احداث نمایندگی سیسکو Cisco Representative در کلیه جهان می باشد. کمپانی سیسکو با گسترش بیشتر نمایندگی سیسکو در ایران از قبیل نمایندگی سیسکو در اصفهان و ... سعی به کسب بازار بهتری کرده است. همچنن خرید از مراکز مطمئن این شرکت از قبیل نمایندگی سیسکو با ارائه خدمات تعمیرات سیسکو از دیگر مزایای آن می باشد. کمپانی سیسکو با فعالیت خود و احداث نمایندگی سیسکو ایران و فعالیت هایی از قبیل وارد کننده سیسکو ، واردات تجهیزات سیسکو و نیز نمایندگی فروش سیسکو سهم خود را در بازار ایران بیشتر کرده است.

 

 پرسش و پاسخ و ارسال نظرات
پیغام:
کد مقابل را وارد کنید ...