ثبت سفارش
تعداد
عنوان

نمایندگی بلک بری

تاریخچه شرکت بلک بری

در مارس ۱۰۸۴ دو دانشجو مهندسی کامپیوتر در دانشگاه واترلو ایده ی تاسیس شرکتی به نام IRM را در ذهن خود شکل دادند. طولی نکشید که این شرکت در سال ۱۹۸۸ به اولین توسعه دهنده فناوری اطلاعات در آمریکای شمالی و اولین شرکت خارج از محدوده اسکاندیناوی تبدیل شد که محصولات خود را برای شبکه های ارتباطی داده های بیسیم ارائه و توسعه دهد. در سال ۱۹۹۵ این شرکت توسط سرمایه گذاران خریداری و به یک شرکت پر سود خصوصی تبدیل شد. در سال ۱۹۹۹ این شرکت محصولی تحت عنوان BlackBerry 850 را به بازار عرضه کرد که نام این محصول را به طور اتفاقی از روی نام میوه شاتوت برداشته بودند. این محصول یک پیجر ساده بود که اطلاعات ایمیل شما را در اختیارتان می گذاشت. نام این محصول آنقدر مورد توجه قرار گرفت که شرکت مجاب شد محصولات بعدی خود را و حتی نام شرکت خود را به بلک بری تغییر دهد . از همین رو در سال ۲۰۰۰ اولین گوشی هوشمند این شرکت با سیستم عامل اختصاصی بلک بری به بازار عرضه شد.

این شرکت پس از آن شروع به تولید دیگر مدلهای گوشی های هوشمند شد. با مدل BlackBerry Pearl 8100 خود ویژگی چندرسانه ای مانند دوربین را به گوشی های هوشمند آورد. پس از آن مدلهای دیگری را روانه بازار کرد و به نوعی سردمدار بازار موبایل شده بود. این رشد به حدی بود که حتی در سال ۲۰۰۷ زمانی که اولین تلفن هوشمند شرکت اپل به بازار عرضه شد نتوانست جلوی تقاضای فراوان تلفن های بلک بری را بگیرد. در سال ۲۰۰۸ بلک بری اولین گوشی هوشمند لمسی خود با نام BlackBerry Storm را روانه بازار کرد که با استقبال گسترده مردم همراه شد و کارشناسان از آن به عنوان طوفان فروش یاد کردند. محصولات بلک بری یکی پس از دیگری تولید و عرضه میشد و روز به روز به کشورهایی که خواهان دریافت نمایندگی بلک بری بودند رو به افزایش بود اما این برند در اعطا نمایندگی بلک بری با وسواس خاصی عمل میکرد چرا که برای سرمایه گذران و تیم مدیریتی این شرکت کسانی که واجد شرایط دریافت نمایندگی بلک بری BlackBerry Representation باشند باید از فاکتورهای مهمی عبور می کردند . مسلما رقبای اصلی گوشی های بلک بری گوشی های هوشمند اندروید و آیفون هستند و همچنین پلت فورم ویندوز فون مایکروسافت. برای چند سال بلک بری پیشرو بازار بود اما با ورود این شرکتها تا حد زیادی فروش شرکت بلک بری نیز کاهش یافت. هنگامی که گوشی آیفون در سال ۲۰۰۷ به بازار عرضه شد همه آن را قاتل شاه توت ( بلک بری ) می نامیدند. آیفون تا سال ۲۰۱۱ نتوانست یکه تازی بلک بری را بشکند و همچنان بیش از ۵۰ درصد مردم از گوشی های بلک بری استفاده می کردند. اما این رشد پایدار نبود و هر سال از علاقه به استفاده گوشی های این برند کاهش پیدا می کرد تا جایی که تا سال ۲۰۱۶ کاربران بلک بری به هشت درصد رسیده بودند و این شرکت نه تنهاه بازار انحصاری خود را در آمریکا از دست داد بلکه آیفون تنواست علاوه بر بازار آمریکا به بازار اروپا و تا حدی آسیا نیز سلطه پیدا کند. این جریان حتی با اضافه شدن سیستم عامل های اندروید و ویندوز فون نیز برای بلک بری بدتر شد و به چنان کابوسی بدل شد که در سال ۲۰۱۵ مجبور به تغییر سیستم عامل اکثر گوشی های هوشمند خود شد و به اندروید کوچ کرد.

نمایندگی بلک بری

بلک بری از ابتدا با هدف سلطه بر بازار آمریکا تولیدات خود را عرضه میکرد و تا حد زیادی بر طبق سلیقه مردم آمریکا پیش رفت. با به سر زبان افتادن محصولات این کمپانی دیگر کشورها نیز خواهان استفاده از این محصولات شدند و شرکت بلک بری چاره ای جز گسترش بازار در کشورهای دیگر و حتی قاره های دیگر نمی دید بنابراین شروع به ایجاد نمایندگی بلک بری BlackBerry Representation در اقصی نقاط جهان کرد. در اروپا بیشتر و سپس در آسیا و اقیانوسیه که شروع فاز جدیدی از بازاریابی و شناساندن محصولات خود به جهانیان شد. اما در این راه یک مشکل وجود داشت، آن هم پشتیبانی سخت افزاری محصولات خود بود چرا که نمایندگی بلک بری تنها مجازبه فروش گوشی های هوشمند و لوازم جانبی آن ها بود نه تعمیر آن ها . پس از آموزش تیم پشتیبانی، آنها را در برخی از مکان های مهمی که نمایندگی بلک بری در آنجا فعالیت داشت فرستاد تا دسترسی مردم به قطعات بلک بری و تعمیر آنها آسانتر شود. این برند در ایران تا قبل از اینکه سیستم عامل گوشی های بلک بری به اندروید تغییر نکرده بود، آنچنان پرطرفدار نبود اما پس از این تغییر می توان گفت به یکی از برندهای لوکس در بازار موبایل ایران تبدیل شده و استفاده از آن تا حدود زیادی برای مردم جذاب شده بود تا جایی که بعضا نمایندگی ها و فروشگاه بلک بری را میتوان در سطح کشور مشاهده کرد. مانند نمایندگی بلک بری در بازار موبایل و نمایندگی بلک بری در کرج و سایر نمایندگی های بلک بری که میتوانید برای اطلاع از آنها به وب سایت asuscenter.ir مراجه کنید همچنین میتوانید لیست قیمت بلک بری و دیگر مشخصات فنی را هم در این سایت مشاهده و مقایسه کنید.پرسش و پاسخ و ارسال نظرات
پیغام:
کد مقابل را وارد کنید ...