ثبت سفارش
تعداد
عنوان


کارتریج

در این مقاله سعی داریم شما را با انوع کارتریج Cartridge آشنا نماییم . اگر بخواهیم به شما بگوییم کارتریج چیست ؟ باید بگوییم امروزه یکی از مهم ترین وسایل الکترونیکی که در هر سازمان ، اداره ، شرکت و منزلی وجود آن ضروری است پرینتر می باشد ، Cartridge یکی از قطعات اصلی پرینتر است که وظیفه تامین رنگ پرینتر را بر عهده دارد . به طور کلی می توان گفت یکی از مهم ترین بخش های پرینتر ، Cartridge است . اگر این عضو حیاتی در پرینتر وجود نداشته باشد ، پرینتر قادر به چاپ اطلاعات بر روی کاغذ نخواهد بود .

Cartridge

پرینتر ها در دو دسته کلی قرار دارند ، دسته اول پرینتر های لیزری و دسته دوم پرینتر های جوهر افشان . این دو پرینتر با یکدیگر تفاوت هایی اساسی دارند که در اینجا مورد بحث قرار نمی گیرند .

کارتریج پرینترهای لیزری و جوهر افشان از لحاظ ساخت و عملکرد با یکدیگر تفاوت هایی اساسی دارند که در اینجا به بررسی آن می پردازیم .

نوع جوهر : کارتریج پرینتر لیزری دارای بخش اصلی به نام پودر یا تونر می باشد ، پودر یا تونر تعیین کننده رنگ پرینتر است . این بخش در پرینتر جوهر افشان جوهر نامیده می شود .

toner

نوع چاپ اطلاعات : در پرینتر های لیزری چاپ اطلاعات توسط قسمتی به نام درام انجام می شود اما در پرینتر های جوهر افشان این کار توسط قسمت هد انجام می شود . درنتیجه هد و درام دو بخش اساسی در پرینتر می باشند . قسمت هد و درام این محصول مستقیم بر روی کاغذ چاپی شما قرار می گیرند به همین دلیل باید در حفظ و نگهداری آن ها دقت نمایید تا خدشه ای به آن ها وارد نشود ، زیرا در صورت خرابی باید به تعویض Cartridge بپردازید .

چیپ : یکی از مهم ترین بخش های کارتریج Cartridge چیپ می باشد . چیپ وظیفه نشان دادن وضعیت رنگ داخل این محصول را به عهده دارد . زمانی که دستگاه به صورت کامل شارژ شده باشد این چیپ تعداد صفحاتی را که پرینتر قادر به چاپ کردن است را مشخص می کند و هر چه از پرینتر استفاده شود این صفحات کمتر خواهد شد . زمانی که رنگ داخل پرینتر تمام شود این چیپ وضعیت را به پرینتر انتقال می دهد و پرینتر از طریق کامپیوتر شما را مطلع خواهد کرد . در پرینترهای جوهر افشان کافیست شما کارتریج را شارژ نمایید ، وضعیت چیپ به حالت اولیه بر خواهد گشت ، اما در پرینتر های لیزری ممکن است بعد از شارژ آن نیاز باشد شما چیپ را تعویض نمایید تا بتوانید از پرینتر استفاده نمایید .

پس به طور کلی می توان گفت کارتریج لیزری از دو بخش تونر و درام تشکیل شده است که در بعضی از آن ها ممکن است این دو بخش در یک Cartridge قرار داده شده باشد یا می تواند در دو کارتریج مجزا از یکدیگر باشد . کارتریج جوهر افشان نیز از دو بخش هد و جوهر تشکیل شده است . این دو بخش نیز می تواند در یک Cartridge قرار گرفته باشد یا در دو کارتریج مجزا .

در پرینتر های رنگی وجود رنگ های مشکی ، زرد ، آبی ، قرمز اجباری است ، بقیه رنگ ها از ترکیب این چند رنگ با یکدیگر به وجود می آیند . به طورکلی می توان گفت این چهار رنگ ، رنگ های اصلی در پرینتر می باشند . ممکن است این چهار رنگ به صوررت کارتریج هایی جداگانه باشد یا می تواند در دو Cartridge وجود داشته باشد . کارتریج مشکی دارای رنگ مشکی است و مدل رنگی آن از رنگ قرمز ، آبی و زرد ساخته شده است . اگر می خواهید انتخابی مناسب داشته باشید بهتر است پرینتری را خریداری کنید که کارتریج ها به صورت جداگانه باشد زیرا در این حالت اگر رنگی تمام شود نیازی به تعویض کل کارتریج نیست و شما می توانید به تعویض همان رنگ بپردازید .

Colour-Cartridge

یکی از مهمترین نکات که باعث می شود عمر Cartridge شما بیشتر شود دقت به زمان اتمام رنگ داخل آن می باشد ، اگر جوهر پرینتر شما رو به اتمام است بهتر است هرچ چه زودتر اقدام به شارژ مجدد آن نمایید یا از آن استفاده کرده و از خشک شدن رنگ آن جلوگیری نمایید . در صورت خشک شدن رنگ پرینتر ، دیگر نمی توان آن را شارژ کنید و عملا کارتریج شما دیگر قابل استفاده نخواهد بود و باید برای پرینتر کارتریج دیگری را تهیه نمایید .

قابل ذکر است که در بعضی از پرینترها هزینه تهیه کارتریج با تهیه پرینتر جدید یکسان است و تفاوت چندانی ندارد . شارژ کارتریج کاری دشوار است و معمولا باید توسط متخصص انجام شود .

راهنمای خرید کارتریج

به هنگام خربد پرینتر باید به میزان مصرف و نوع استفاده توجه نمایید زیرا بعضی از پرینترهای جوهری ارزان قیمت می باشند اما هزینه کارتریج آن ها و شارژ دوباره آن بسیار بالا است به طوریکه بسیاری از مصرف کنندگان ترجیح می دهند پرینتری جدید را جایگزین پرینتر قبلی کنند . اما نوع دیگری از این پرینترها قیمت بالاتری دارند اما در نهایت هزینه استفاده از آن ها بسیار مناسب تر می باشد ، زیرا کارتریج آن ارزان تر و قابل شارژ می باشد .

هنگام خرید Cartridge باید دقت نمایید دستگاه انتخابی با پرینتر شما هماهنگی داشته باشد . همچنین باید دقت نمایید که گارانتی مناسب داشته باشد تا در صورت خرابی از گارانتی آن استفاده نمایید . امروزه بعضی از کارتریج های تولید شده قابلیت بازیافت شدن را دارند و تر است از این مدل استفاده نمایید .

Hp-Cartridge

اگر بخواهیم دو پرینتر خوب و معروف بازار را به شما معرفی نماییم باید شرکت های خوش نام hp و canon را نام ببریم که دارای پرینترهای ساده و حرفه ای می باشند . محصولات تولید شده توسط این دو شرکت دارای گارانتی معتبر شرکتی و خدمات پس از فروش است که بلافاصله بعد از خرید می توانید از این خدمات استفاده نمایید . پرینترهای کانن را بهتر است برای چاپ عکس های حرفه ای خریداری نمایید زیرا بیشتر مخصوص این کار ساخته شده اند .

شما می توانید انواع کارتریج را در فروشگاه اینترنتی ایسوس سنتر مشاهده و مورد بررسی تخصصی قرار دهید . خرید کارتریج از این فروشگاه اینترنتی بسیار ساده و راحت می باشد زیرا در این فروشگاه اینترنتی شما می توانید کارتریج لیزری hp و کارتریج کانن را مشاهده نموده و هر کدام که مناسب پرینتر شما باشد را با قیمتی مناسب و گارانتی معتبر تهیه کرده و درب منزل دریافت نمایید .

 




  • وضعیت
  • جدیدترین
  • پربازدیدترین
  • پرفروشترین
  • ارزانترین
  • گرانترین
  • الفبا

پرسش و پاسخ و ارسال نظرات
پیغام:
کد مقابل را وارد کنید ...