ثبت سفارش
تعداد
عنوان


گوشی ضد آب

از آنجا که تلفن های همراه در حال حاضر بخش مهمی از زندگی روزمره ما هستند ، انتخاب مناسب نیاز به تحقیقات مشابه یک ماشین جدید و یا یک کامپیوتر جدید دارد . اتفاق پیش می آید و ممکن است تا سال ها به عنوان یک خاطره بد در ذهن شخصی که تلفن هوشمند خود را فقط بخاطر استفاده در حمام و یا حتی خیس شدن آن در زیر باران از دست داده ، نقش بندد .

خوشبختانه تولید کنندگان تلفن همراه این حقیقت زندگی را درک کرده اند و شروع به ساخت گوشی ضد آب Waterproof phone کرده اند که تا حدودی تحمل آب را دارند . در حال حاضر اکثر گوشی های هوشمند مقداری مقاومت در برابر آب دارند تا به راحتی از بین نروند . اکثر گوشی ضد آب Waterproof phone می توانند در آب غوطه ور شوند ، اما یک نقطه شکست حقیقی وجود دارد . جدیدترین گوشی های سامسونگ تا 30 دقیقه می توانند در عمق 1.5 متری دوام بیاورند ، آیفون جدید می تواند همین کار را تا عمق 1 متر انجام دهد .

waterproof-phones

راهنمای خرید گوشی ضد آب

گوشی ضد آب و یا مقاوم در برابر آب دارای درجه حفاظتی (IP) می باشند . این کد از دو عدد تشکیل شده است . به عنوان مثال : IP 53 ، IP 65 و IP 67

شماره اول بعد از IP نشان دهنده میزان محافظت گوشی در برابر گرد و غبار و آلودگی است . عدد '1' به عنوان مقاومت صفر و '6' یا بالاتر به معنای دستگاه کاملا ضد گرد و غبار است .

شماره دوم نشان دهنده رطوبت است . به عنوان مثال '1' به این معنی است که دستگاه نمی تواند آب را تحمل کند . در حالی که '9' به شما می گوید که برای مدت طولانی می تواند در آب غوطه ور شود و یا کاملا زیر آب قرار بگیرد .

بنابراین بدست آوردن بالاترین رتبه IP نشان دهنده مقاومت آن گوشی است .

best_waterproof_phone

معرفی بهترین گوشی های ضد آب 2017

Sony Xperia XZ Premium

سونی مدت زیادی است در زمینه تولید گوشی های ضد آب فعالیت می کند و به عنوان یک برند در این زمینه شناخته می شود . Xperia XZ Premium با امتیاز IP68 به عنوان بهترین گوشی ضد آب 2017 ، می تواند 30 دقیقه در آب شیرین در عمق 1.5 متری غوطه ور شود . اما خود شرکت سونی به کاربران توصیه می کند که احتیاط کنند و موبایل ضد آب خود را در هنگام غواصی یا شنا در دریا همراه نبرند .

sony-xperia-xz-premium

Apple iPhone 7

آیفون ۷ دارای کد حفاظت IP67 است و می‌تواند به مدت ۳۰ دقیقه در عمق یک متری آب سالم باقی بماند . همچنین برای مدت کوتاهی در عمق 1.5 متری مقاومت کند . البته این مقاومت تنها در برابر آب شیرین است و در دریا و یا سایر محلولات ، این مقدار مقاومت متفاوت خواهد بود .

Apple-iPhone-7-Waterproof

Samsung Galaxy S7 Active and S7

گوشی موبایل ضد آب سامسونگ Galaxy S7 در کنار Galaxy S7 Active دارای رتبه آی پی بالاتر از آی فون 7 و دارای IP68 هستند . شرکت کره ای قصد دارد توانایی تلفن همراه ضد آب خود را توسط کسانی که به دنبال آزمایش مقاومت گوشی در برابر آب هستند ، به رخ بکشد . هر دو تلفن سامسونگ می توانند تا حداکثر 30 دقیقه در عمق 1.5 متری غوطه ور شوند . معمولا گوشی ضد آب و ضد ضربه با توجه به خواص مورد نظر ظاهری شیک ندارند و گلکسی اس 7 اکتیو دقیقا این خصلت های ضدضربه و ضدآب را با ظاهری فلزی کاملا داراست .

(Moto G (2015

امتیاز این گوشی IPX7 می باشد که مقدار X در مدلMoto G (2015) به این معناست که نمی تواند رسما گرد و غبار و خاک را از بین ببرد . اما 7 به این معنی است که این گوشی ضد آب دارای مقاومت بسیار بالا در آب است و به مدت نیم ساعت در یک متر آب دوام می آورد . این گوشی در عین مقاومت خوب در برابر آب از نظر قیمتی بسیار مناسب است و دلیل اصلی برای قرار گرفتن در لیست ارزان قیمت بودن آن است .

Motorola-Moto-G-2015-Waterproof

Samsung Galaxy A5

اگر می خواهید یک گوشی ضد آب ارزان جدید با ویژگی های عالی ، دارای دوربینی با کیفیت و مقاوم در برابر ضربه تهیه کنید ، پیشنهاد می کنیم از Galaxy A5 استفاده کنید . ارزان ترین گوشی ضد آب در لیست ارایه شده ، دارای امتیاز IP68 است و از این نظر با Galaxy S7 برابری می کند .

Galaxy-A5-waterproof

در مجموع شرکت های بزرگی از قبیل سامسونگ و سونی به عنوان پرچم داران گوشی های ضدآب 2017 در حال ساخت گوشی های جذابی هستند که علی رغم دارا بودن قابلیت های ضدآب و ضدضربه ، ظاهری شیک داشته باشند و کاربران منتظر دیدن نوآوری های جدید آن ها در سال 2018 هستند .
  • وضعیت
  • جدیدترین
  • پربازدیدترین
  • پرفروشترین
  • ارزانترین
  • گرانترین
  • الفبا

پرسش و پاسخ و ارسال نظرات
پیغام:
کد مقابل را وارد کنید ...