ثبت سفارش
تعداد
عنوان


لپ تاپ با صفحه نمایش مات

گاهی اوقات وجود برخی عوامل محیطی در هنگام کار با لپ تاپ، شما را مجبور به جا بجایی از مکانی به مکان دیگر می کند. یکی از این عوامل نور مستقیم آفتاب است. با تابش نور خورشید به صفحه نمایشگر لپ تاپ شما دیگر نمی توانید صفحه نمایش لپ تاپ را به وضوح مشاهده کنید و ادامه شرایط برای چشمانتان، آزار دهنده و مضر خواهد بود. در واقع این شرایط زمانی برای شما اتفاق می افتد که صفحه نمایشگر لپ تاپتان براق باشد. یکی از عوامل مهمی که در مدت زمان کار با لپ تاپ و خستگی چشم شما تاثیرگذار است صفحه نمایشگر لپ تاپ و کیفیت تصویری آن است. بنابراین هنگام خرید لپ تاپ به این نکته نیز باید توجه داشته باشید تا عملکرد بهتری را از صفحه نمایش لپ تاپ شاهد باشید. برای این منظور در ادامه متن به این پرسش پاسخ می دهیم صفحه نمایش مات چیست و چه ویژگی هایی دارد..
همانطور که می دانید، نمایشگرها در دو نوع براق و مات در بازار وجود دارند. هر کدام از این دو، در شرایط محیطی مختلف عملکرد و کارایی متفاوتی نسبت به دیگری خواهند داشت. وضوح نمایش تصاویر در شرایطی محیطی متفاوت از نظر کمیت و کیفیت نور در هر دو نوع نمایشگر به گونه ای منحصر بفرد است. لپ تاپ با صفحه نمایش مات Laptop with opaque screen در محیط های با شدت نور بیشتر عملکرد بهتری را از خود بروز می دهد.

مزایا و معایب صفحه نمایش مات

بازتاب نور از صفحه نمایش براق در برخی شرایط از جمله محیط های بیرونی و فضاهای باز و در برابر تابش مستقیم آفتاب، می تواند بسیار آزاردهنده باشد. به عبارتی دیگر تصویر نمایشگر غیر قابل تشخیص و با وضوح پایین مشاهده می گردد. برای رفع این معضل، تولید کنندگان لپ تاپ ها به طراحی نمایشگرهای مات رو آوردند. آرامش و عدم خستگی کار با رایانه در لپ تاپ با صفحه نمایش مات به نسبت بیشتر از نمایشگرهای براق می باشد. 
نمایشگرهای مات پوششی دارند که میزان تاثیر تابش نور و بازتاب آن را در حد قابل ملاحظه ای کاهش می دهند. به این ترتیب مشکل بازتاب شدید نور به وسیله پوشش ضد بازتاب لپ تاپ با صفحه نمایش مات رفع می شود. اما اگر بخواهیم عیب صفحه نمایش مات را نیز بیان کنیم باید به این نکته اشاره کرد که عدم شفافیت و براقی صفحه حالتی از مردگی را به کاربر القا می کند که به نسبت نمایشگرهای براق از زیبایی ظاهری کمتری برخوردار است. به طور کلی صفحه براق نمایشگرها از جذابیت بیشتری برخوردارند. اما توصیه می کنیم اگر قصد خرید لپ تاپی را دارید و شرایط کاری شما در فضاهای باز و در معرض نور مستقیم آفتاب است به مزیت صفحه نمایش مات و لپ تاپ با صفحه نمایش مات و کاربرد های آن بیشتر فکر کرده و به گزینه مناسب تری جهت خرید لپ تاپ برسید. چراکه نمایشگرهای براق در این گونه شرایط انتخاب درستی به حساب نمی آیند.

تبدیل صفحه نمایش براق به مات

اما اگر در حال حاضر لپ تاپی با صفحه نمایش براق دارید و از این بابت دچار مشکل هستید و وضوح تصویر در شرایط نورانی برای شما آزار دهنده است پیشنهاد می کنیم محافظ صفحه نمایش لپ تاپ مات را تهیه کنید و با نصب آن بر روی صفحه نمایشگر لپ تاپتان این مشکل را تا حد زیادی برطرف نمایید. با این کار شما صفحه نمایشگر خود را به یک لپ تاپ با صفحه نمایش مات تبدیل می کنید. با خرید برچسب مات کننده لپ تاپ دیگر نگران بازتاب نورهای شدید و ساطع شده از نمایشگر براق لپ تاپ خود نباشید. وجود یک روکش مات لپ تاپ علاوه بر محافظ از صفحه نمایشگر، این امکان را به شما می دهد از کار با سیستم در شرایط محیطی مختلف بیشتر لذت ببرید. 

جمع بندی

اگر قصد خرید یک لپ تاپ یا نوت بوک را دارید توصیه ما خرید لپ تاپ با صفحه نمایش مات Laptop with opaque screen یا نوت بوک با صفحه نمایش مات است. این مدل از لپ تاپ با صفحه نمایش مات ممکن است از لحاظ زیبایی از نمایشگرهای براق کمتر باشد اما کاربردهای بیشتری نسبت به آن دارد. برای خرید روکش مات برای لپ تاپ می توانید از سایت ایسوس کمک بگیرید. ایسوس سنتر با ارائه مجموعه ای گسترده از انواع محصولات دیجیتالی همچون لپ تاپ با صفحه نمایش مات و نوت بوک با نمایشگر مات در خدمت مشتریان عزیز می باشد.

 
  • وضعیت
  • جدیدترین
  • پربازدیدترین
  • پرفروشترین
  • ارزانترین
  • گرانترین
  • الفبا

پرسش و پاسخ و ارسال نظرات
پیغام:
کد مقابل را وارد کنید ...