ثبت سفارش
تعداد
عنوان


اسپیکر

امروزه بهره مندی از یک صدای واضح و با کیفیت و در عین حال قوی برای کاربران بسیار حائز اهمیت شده است. این نیاز زمانی بیشتر احساس می شود که علاقه دارید بازی مورد نظر خود را با صدای بلند و واقعی تجربه کنید تا صدا و هیجان بازی به شما القاء شود، و یا هنگامی که می خواهید یک فیلم جنگی تماشا کنید نیاز به یک صدای واضح و واقعی با باس عمیق دارید. عمدتا این صدا در لپ تاپ، کامپیوتر و یا سایر وسیله های دیجیتال شما برآورده نمی شود و نیاز به یک اسپیکر Speakerاحساس می شود. بدین ترتیب اگر صدای لپ ‌تاپتان با کیفیت مورد نظر شما فاصله دارد، اگر مایلید صدای انفجار و شلیک در بازی‌های کامپیوتری را با صدای فراگیر بشنوید، اگر دوست دارید صدای عمیق و کامل را در حین دیدن فیلم تجربه کنید و اسپیکری ارزان داشته باشید، راه حل بسیار ساده است. کافی است یک اسپیکر مناسب تهیه کنید و از تجربه شنیدن واقعی لذت ببرید.

اگر به دنبال خرید یک اسپیکر قدرتمند و مناسب هستید، بهتر است کمی راجع به انواع مختلف اسپیکر بدانید. اسپیکرها را می‌توان در چند نوع مختلف طبقه ‌بندی کرد:

اسپیکرهای استریو

مدل های استریو (Stereo Speaker) فقط از دو بلندگوی چپ و راست تشکیل شده‌اند، که می توان به سایز اسپیکر کوچک از این دسته دستیابی داشت و می توانند از جمله انواع اسپیکر کامپیوتر حرفه ای قرار بگیرند.

اسپیکرهای 2.1

بلندگوهای 2.1 به نوعی از بلندگوها گفته می‌شود که یک ساب ووفر (subwoofer) هم دارند.

اسپیکرهای صدای فراگیر (Surround)

مدل های صدای فراگیر (Surround) از پنج یا هفت بلندگو به علاوه یک ساب ووفر تشکیل شده‌اند که به ترتیب به بلندگو های 5.1 و 7.1 معروف هستند.

راهنمای خرید اسپیکر

هدف استفاده از ساب ووفر توان پخش صدای باس (Bass)به صورت عمیق‌تر است. ساب ووفر صداهایی را پخش می‌کند که فرکانسی زیر 100 هرتز دارند. یک ساب ووفر خوب قادر است صداهای انفجار در فیلم‌ها و نیز صدای طبل (Kick)، گیتار بیس، سینتی سایزرها و ... را به خوبی پخش نماید. البته لازم به ذکر است که برخی از بلندگوهای استریو بدون حضورSubwoofer هم کیفیت خوبی دارند، چرا که بلندگوهای داخلی آن ‌ها می‌توانند صدای بین 100 هرتز تا یک کیلو هرتز را پخش نمایند. ولی بلندگوهای کوچکتر استریو کیفیت باس کمتری دارند.

یکی از قابلیت های مثبت تعدادی از اسپیکرها قابلیت اتصال فلش (اسپیکر فلش خور) و بلوتوث را می توان نام برد که خرید اسپیکر بلوتوث را به شما توصیه می کنیم.

از جمله قابلیت هایی که اخیرا کاربران برای خرید اسپیکر Speaker به آن توجه می کنند، قابلیت حمل آسان آن است که افراد را به خرید اسپیکر جیبی علاقه مند کرده است.

اسپیکر های صدای فراگیر یک بلندگوی استریو، یک ساب ووفر، یک کانال مرکزی که دیالوگ‌ها را در فیلم کنترل می‌کند و دو یا چند بلندگو در پشت تماشاچی دارند که صدای محیط را در آن کانال قرار می ‌دهند. اگر علاقه‌ مند به فیلم هستید، اسپیکر صدای فراگیر (Surround Speaker) می‌تواند بهترین تجربه را برای‌تان به ارمغان بیاورد. از سوی دیگر، بیشتر سیستم‌های فراگیر مخصوص کامپیوتر، با هدف کاربران بازی ‌ها طراحی شده‌اند.

جمع بندی

با توجه به بیان ویژگی های اسپیکر و معرفی مدل های مختلف این دستگاه، بهتر از قبل از خرید اسپیکر نکات گفته شده را در نظر داشته باشید تا محصولی کاربردی و مطابق با نیاز خود تهیه کنید. ایسوس سنتر نمایندگی فروش اسپیکر امکان دسترسی کاربران به لیست قیمت اسپیکر را در اختیار آنان قرار داده است تا با مقایسه قیمت انواع اسپیکر و مدل های مختلف اقدام به خرید اینترنتی اسپیکر ارزان مطابق با نیاز خود کنند.

 
  • وضعیت
  • جدیدترین
  • پربازدیدترین
  • پرفروشترین
  • ارزانترین
  • گرانترین
  • الفبا

پرسش و پاسخ و ارسال نظرات
پیغام:
کد مقابل را وارد کنید ...