ثبت سفارش
تعداد
عنوان


تجهیزات سرور

امروزه بدون هیچ شکی به دلیل وابستگی بشر به ارتباطات گسترده به عصر ارتباطات و اطلاعات لقب گرفته است. یکی از تجهیزات این دسته از فناوری، سرور است. سرور مجموعه ای از سخت افزار و سیستم عامل است که از تجهیزاتی از قبیل رم، فضای ذخیره سازی، پردازنده و .. تشکیل شده و خدمات به کاربران شبکه می دهند. سرور یک رایانه همیشه آنلاین و در دسترس است. اگر که این قابلیت تنها در محدوده یک شبکه داخلی باشد، آن را سرور تحت شبکه می نامیم. این امکان زمانی انجام می شود که تمامی کامپیوتر های موجود در این شبکه از این کامپیوتر دستور بگیرند و نیازهای تحت شبکه خود را به کمک آن تامین می کنند و سرور نقش آن ها را در شبکه تعیین می نماید. هدف اصلی سرور به اشتراک گذاشتن منابع سخت افزاری و نرم افزاری می باشد. سرورها به دو دسته سرور اختصاصی Dedicate Server و سرور مجازی Virtual Private Server تقسیم بندی می شوند. یک سرور برای ارائه خدمات خود از مجموعه سخت افزارهایی تشکیل شده است که در ادامه به معرفی انواع تجهیزات سرور Server equipment می پردازیم.

انواع تجهیزات سرور

هدف از محموعه تجهیزات سرور در کنار هم، ارائه کار اصلی به درستی و با سلامت کامل می باشد.

تجهیزات خنک کننده: امکانات و تجهیزات خنک کننده (Cooling Features) با هدف خنک نگه داشتن کلیه قطعات الکترونیکی سرور، تعبیه شده است. همان طور که یک سیستم کامپیوتر باید برای بهبود سایر قطعات داخل کیس باید خنک باشد، سرورها هم برای اینکه بتوانند فضای داخل کیس را حنگ نگه دارند از تجهیزات سرور به نام Heat Sink و CPU Fan استفاده می کنند. البته باید سیستم های خنک کننده بر اساس انواع سرورها، متنوع باشد. هر سروری با چندین Fan با توجه به طراحی کیس، مسئولیت خنک نگه داشتن سایر سخت افزارها را دارد.

حسگر دما: حسگرهای دما یکی دیگر از تجهیزات سرور می باشد. این سخت افزار با توجه با ساختار سرور بر روی Board سیستم، بر روی بعضی از تجهیزات سرور و یا روی کیس سرور نصب می شوند. حسگرها با تشخیص دادن دمای داخل کیس سرور به Fan دستور کار کردن با سرعت بالاتر را می دهد.

فیلتر های تصفیه: یکی دیگر از تجهیزات سرور که به کمک Fan ها برای خنک نگه داشتن، تصفیه یا فیلتر کردن هوا مورد استفاده قرار می گیرد، تجهیز تصفیه نامیده می شود. این تجهیزات بیشتر برای سرور هایی که در محیط های صنعتی که بیشتر با گرد و غبار، آلودگی بسیار زیاد و ذراتی که در هوا معلق هستند، جهت جلوگیری از مکش ذرات به داخل کیس می باشند.

امنیت: امنیت فیزیکی یکی دیگر از قابلیت ها و تجهیزات سرور است. این امکان با توجه به ماهیت سرورها جهت نگه داری داده ها در مراکز مهم از لحاظ امنیت فیزیکی از مطلوبیت بالایی برخوردار است. برخی از Case های سرورها بر روی خود قفل هایی دارند که سطح امنیت فیزیکی مناسبی نسبت به محیطی که در آن قرار می گیرند را ارائه می دهند، معمولا این نوع قفل ها بر روی سرورهای Tower بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد.

نمایشگر وضعیت (Status Indicator): یکی دیگر از تجهیزات سرور می باشد که به صورت لامپ های LED قرار می گیرند. این چراغ ها با توجه به تولیدکنندگان سرور از ساختار خاصی برای وضعیت سرور متفاوت است. معمولا یک چراغ جامع در هر یک از این سرورها تعبیه می شود که با استفاده از زنگ های مختلف یا چراغ های LED چشمک زن، وضعیت کلی سرور را نمایش می دهد .

پورت ها: یکی دیگر از تجهیزات سرور پورت های کیبورد، ویدئو، ماوس و .. می باشد. کاربرد این پورت ها زمانی مورد استفاده قرار می گیرد که بخواهیم سرور را راه اندازی و یا اینکه تجهیزات فیزیکی دیگری بر روی سرور نصب کنیم.

خشاب هارد: از دیگر تجهیزات سرور، خشاب هارد درایو یا Drive Bay می باشد. معمولا سرورها دارای یک یا دو Drive Bay هستند. این ویژگی در سرورها با توجه به طراحی و قالب بندی متفاوت می باشد.

راهنمای خرید تجهیزات سرور

برای انتخاب و خرید سرور مناسب و نیز تجهیزات سرور که تاثیر بسیار زیادی در کسب و کار دارد، باید با دقت اقدام به این امر کرد. اصلی ترین و مهم ترین ویژگی هایی که باید به آن ها توجه کرد شامل نوع داده ها، ابعاد فیزیکی، ظرفیت ذخیره سازی، میزان در دسترس بودن و .. می باشد. امروزه خوشبختانه مراکز فروش انواع سرور و فروش محصولات سرور با مشاوره دادن تخصصی، اطلاعات فنی و .. در راستای انتخاب و خرید یک دستگاه سرور و تجهیزات سرور مناسب، کمک زیادی به خرید این محصول می کنند.

هدف اصلی این متن معرفی تجهیزات سرور Server equipment و سخت افزارهای درون سرور می باشد. این تجهیزات شامل سیستم های خنک کننده، امنیت فیزیکی، نمایشگرها، حسگرهای وضعیت، پورت ها و ... است. اگر شما تصمیم به خرید اینترنتی تجهیزات سرور دارید، می توانید در همین وب سایت ( سایت ایسوس سنتر asuscenter ) با امکان دسترسی به لیست قیمت تجهیزات سرور و انواع برند سرور از قبیل سرور اچ پی اورجینال، سرور ایسوس و ... خرید خوبی با گارانتی اصلی داشته باشید.

 
  • وضعیت
  • جدیدترین
  • پربازدیدترین
  • پرفروشترین
  • ارزانترین
  • گرانترین
  • الفبا

پرسش و پاسخ و ارسال نظرات
پیغام:
کد مقابل را وارد کنید ...