ثبت سفارش
تعداد
عنوان


کامپیوتر آل این وان

کامپیوتر آل این وان چیست؟

آل این وان که امروزه نامشان را زیاد می شنویم دارای بزرگترین مزیت، عدم نیاز به کیس و اسپیکر است که به علت حجم کم فضای اشتغالی محبوبیت زیادی پیدا کرده است. هر چند كامپیوترهای بدون ‌كیس یا همان آل این وان ها در ابتدا خیلی محبوبیت نداشتند و هرچند بعضی از مدل ‌های امروزی نیز هنوز از نظر گرافیك، جهت بازی‌ های hard-core هنوز ضعف دارند، اما این كامپیوترها دیگر هیچ‌ شباهتی به نمونه‌ های قدیمی، ضعیف و سنگین 45 كیلویی ندارند. در بسیاری از آل این وان ها از قطعات لپ‌ تاپ استفاده شده است تا گرما و مصرف انرژی را به حداقل رسانده و بنابراین نیاز چندانی به خنك‌ كننده ‌های پر سر و صدای رایج نباشد.

حالا اگر شما نیازمند عملكرد های بیشتری هستید، مدلی را انتخاب كنید كه دارای اجزاء دسكتاپی باشد. در کامپیوتر آل این وان هرجزئی اعم از CPU، حافظه، حجم ذخیره و درایو نوری در همان ‌جایی قرار دارند كه مانیتور هست و بنابراین كل اندازه ‌ای كه کامپیوتر های بدون کیس دارند برابر یك مانیتور كامپیوتر های قدیمی است. همچنین از زمانی كه بیشتر مدل ‌های آل این وان مجهز به قابلیت‌های Wi-Fi، موس و کیبورد بی‌سیم شده‌اند، در حقیقت تنها چیزی كه شما نیاز دارید تنها یك سیم برق است.

All-in-One

ویژگی ‌های کامپیوتر آل این وان در حقیقت تركیبی از ویژگی‌ های كامپیوتر هایPC و لپ ‌تاپ‌ ها است. چرا كه باریك ‌ترین و فشرده ‌ترین سیستم ‌هایی هستند كه تقریبا به همان میزان بازدهی انرژی كه لپ‌ تاپ ‌ها دارند، ساخته شده‌اند. در این دستگاه‌ های بسیار زیبا و خاص، در واقع تفاوت اصلی این رایانه‌ها با رایانه ‌های رومیزی این است که آن ها کیس یا جعبه‌ رایانه ندارند و نمایشگر، که نسبت به نمایشگر های عادی فقط کمی ضخیم‌تر است، نقش کیس را هم بازی می‌کند.

به دلیل همین فشردگی و فناوری ‌های پیشرفته ‌ای که در ساخت کامپیوتر های بدون کیس به کار می‌رود، قیمت آن ها در مقایسه با رایانه ‌ای با مشخصات مشابه بیشتر است‌ اما در عوض زیبایی، ظرافت، کلاس و البته صفحه ‌نمایش لمسی نیز تفاوت این دستگاه‌ ها با رایانه‌ های رومیزی عادی است.

برخلاف بسیاری از PC های موجود، با یك كامپیوتر آل این وان شما می‌توانید به نهایت چیزی كه می‌خواهید دست پیدا كنید. البته این را هم به یاد داشته باشید كه به‌ جز موارد استثنایی، راهی برای ارتقاء کامپیوتر آل این وانall-in-one وجود ندارد. توصیه می‌شود برای خرید کامپیوتر بدون کیس سه فاكتور كلیدی دیگر را در نظر داشته باشید: تكنولوژی نمایشگر، میزان رزولوشن تصویری و اندازه مانیتور.

راهنمای خرید کامپیوتر آل این وان

کیفیت تصویر کامپیوتر آل این وان all in one

بهتر است کامپیوتر آل این وان، رزولوشنی برابر با 1920x1080 (فول اچ دی) داشته باشد. فیلم‌ها، عكس‌های دیجیتال، وب‌سایت‌ها و برنامه‌های پركاربرد با برخورداری از این اندازه رزولوشن تصویری در یك مانیتور 23 یا 24 اینچ عالی به نظر می‌رسند. البته در سیستم‌های بزرگتر تا حدود 27 اینچ ممکن است با مشکل پیكسل‌های تصویری مجزایی مواجه شوید، چراكه این پیكسل‌ها برای پر كردن یك فضای بزرگتر با فاصله بیشتری از هم قرار می‌گیرند و ممکن است کیفیت تصویر مطلوبی را مشاهده نکنید.

مثلا در جدید ترین مدل‌ های كامپیوتر های بدون ‌كیس 27 اینچ مدرن، شاهد رزولوشنی برابر 2560x1440 خواهیم بود که بیش تر رزولوشن فول اچ دی است و می تواند کیفیت تصویر را به خوبی نمایش دهد.

All-in-One-Display

کامپیوتر های بدون کیس در مقایسه با کامپیوتر های نسل قبل

کامپیوتر آل این وان در حقیقت سبكی جدید در كامپیوتر های PC محسوب می‌شود. آن ها هم، همان ویژگی ‌ها و عملكرد را دارند با این تفاوت كه تعداد اجزاء آن‌ها كاملا متفاوت است. در حقیقت All-in-one‌ها سیستمی یكپارچه هستند كه برخلاف PCها كیس و مانیتورشان از هم جدا نیست و دقیقا به همین دلیل است كه كامپیوتر آل این وان به كابل ‌های كمتری نیاز دارند. مثلا دیگر نیازی نیست كه مانیتور با سیم به كیس متصل شود. دقت كنید كه همین موضوع چقدر توانسته است میزان آشفتگی را در پشت، زیر و روی میز كار شما را كم كند. همچنین به دلیل كاهش سایز و كاهش گرمای تولیدی، مصرف انرژی نیز بسیار پایین‌تر خواهد بود. البته خریداران لازم است به محدودیت‌هایی كه ارتقاء این سیستم‌ها در مقایسه با PC‌ها دارند دقت نمایند.

All-in-One-vs-PC

کامپیوتر آل این وان در مقایسه با لپ تاپ

بزرگ‌ترین دلیل برای ترجیح كامپیوترهای مجتمع، اصل ذخیره‌سازی فضاست. هرچند مشخصا لپ تاپ ها در این زمینه جلوترند، اما نكته قابل ‌توجهی كه آن‌ ها را از لپ تاپ متمایز می‌كند، سایز بزرگ‌تر نمایشگرAll-in-one است كه بین 17 تا 20 اینچ متغیر می‌باشد. ضمن اینكه قیمت کامپیوتر آل این وان all in one در مقایسه با لپ ‌تاپ ‌ها قیمت بسیار مناسب ‌تری دارند چرا كه كامپیوتر آل این وان قرار نیست جهت جابجایی مداوم به كار بروند. لذا از آنجا كه مهندسی اجزاء آن ‌ها بر صرفه‌جویی در فضا و انرژی استوار است، قیمت ساخت‌ کامپیوتر آل این وان در مقایسه با قیمت لپ تاپ كمتر می‌باشد.

نتیجه اینكه كامپیوتر آل این وان All-in-one برای كسانی كه با محدودیت فضا روبرو هستند و نیاز هم ندارند كه مدام سیستم‌شان را جابجا كنند و ارتقاء ببخشند، بهترین جواب است؛ برای همین به كمك آن ‌ها می‌توانید با محدودیت فضا بجنگید و پیروز شوید.

All-in-One-vs-Laptop

از خرید مدل ‌های قدیمی کامپیوتر آل این وان اجتناب كنید

هر چند با خرید یك مدل قدیمی کامپیوتر آل این وان می‌توانید حسابی تخفیف بگیرید، اما یادتان باشد كه یك كامپیوتر آل این وان قدیمی گرفتاری ‌های خودش را دارد. مثلا خیلی بعید است كه با ویندوز 8 كار كند. مانیتور چندلمسی هم نخواهید داشت. بنابراین اگر بعدا بخواهید ویندوز 8 داشته باشید، باید دوباره سیستم عامل خود را ارتقاء دهید.

PC ها را به ‌راحتی می‌توانید ارتقاء دهید خصوصا اینكه گرافیك، ذخیره‌سازی، نمایشگر یا درایو نوری مدنظرتان باشد. با در نظر گرفتن یک‌ سری از استثنائات، ارتقاء كامپیوترهای بدون ‌كیس به همان سختی ارتقاء لپ‌تاپ است. پس راه‌حل معلوم است تا حدی كه بودجه دارید، جدیدترین مدل را بخرید كه مدت كوتاهی بعد پشیمان نشوید.

مثل هر كامپیوتر دیگری، پس از خرید کامپیوتر آل این وان آن را بررسی و نصب كنید. مطمئن شوید كه همه ملحقات آن را در اختیار دارید و مهم‌تر از همه اینكه، همه اجزاء سیستم همان‌طور كه باید، كار كند.

ذخیره‌سازی اطلاعات در کامپیوتر آل این وان

بیشتر كامپیوتر های بدون ‌كیس از هارد‌ های متحرك استفاده می‌كنند كه برای سیستم‌هایی با سایزهای كوچك ‌تر و طبعا ایجاد درجه حرارت ‌های كمتر از ظرفیت و عملكرد مناسب ‌تری برخوردار هستند.

شما حداقل به 1 ترابایت ذخیره اطلاعات احتیاج دارید و تنها بعضی از انواع كامپیوتر آل این وان درایوهایsolid-state دارند. هر چند بعضی از جدیدترین مدل ‌های به بازار آمده فعلی از SSD‌ های کوچک تر به عنوان انبارهای ذخیره‌ سازی دائمی برای درایوهایی با حجم بالا استفاده می‌كنند.

امكانات ارتباطی کامپیوتر آل این وان

کامپیوتر های بدون کیس قدیمی‌تر ممكن است آداپتورWi-Fi نداشته باشند. اگر سیستمی كه انتخاب كرده‌اید این كمبود را دارد، شما می‌توانید از آداپتورUSB استفاده كنید. پشتیبانی بلوتوث سیستم شما نیز همچنین برای ارتباطاتی ازین طریق با پرینترها، تبلت‌ها و گوشی‌های هوشمند كاربرد دارد.

گرافیك کامپیوتر آل این وان

اگر به‌ دنبال بازی ‌های رایانه ‌ای واقعی هستید، مدل ‌هایی كه دارای گرافیك یكپارچه (Integerated) باشند، به درد شما نمی‌خورند؛ كامپیوتر آل این وانی بخرید كه گرافیك مجزا (Dedicated) داشته باشند. شما نیاز خواهید داشت كه رزولوشن و سطوح جزئیات را مدام تغییر دهید تا به تصاویر دلخواه‌تان دست پیدا كنید. اما اگر به دنبال انجام کارهای روزمره خود هستید، محصول ارزان تری که گرافیک یکپارچه داشته باشد نیز به در شما خواهد خورد.

All-in-One-Graphics

ورودی ‌ها و خروجی ‌های کامپیوتر آل این وان

کامپیوتر آل این وانی كه انتخاب می ‌كنید حداقل باید دو پورت USB داشته باشد بهتر این است كه همUSB 2.0 و هم USB 3.0 داشته باشد. پورتEsata نیز شما را قادر می سازد كه به سرعت به هر نوع هارد با قدرت ذخیره ‌ساری بالا دست پیدا كنید. كارت خوان فلش مموری شامل SD، Compact Flash، Memory Stick و هر چیزی مربوط به آن ویژگی دیگری است كه امكان كپی‌ كردن هر فایلی را از دوربین عكاسی یا فیلم برداری دیجیتال به شما می‌دهد.

ورودیHDMI به شما این امكان را می ‌دهد كه كنسول‌ های بازی، تجهیزات ماهواره‌ ای، دوربین ‌های فیلم برداری دیجیتال و هر منبع ویدئویی دیگری را برای تماشا بر روی مانیتور به كامپیوتر آل این وان خود متصل كنید. به این ترتیب كه فقط لازم است مانیتور سیستم شما روشن شود و بنابراین برق كمتری مصرف كند. خروجیHDMI ویژگی كمتر شناخته ‌شده ‌ای در كامپیوتر آل این وان است كه از آن می ‌توانید برای مواردی چون نیاز به یك مانیتور دیگر استفاده كنید.

جمع بندی

در این متن سعی شد ویژگی های مهم و تاثیر گذار در تشخیص و انتخاب یک کامپیوتر آل این وان خوب بررسی شود و مشخصاتی که هر کامپیوتر بدون کیس دارد مورد بررسی قرار گیرد. با توجه به طیف گسترده طراحی و تولید انواع کامپیوتر آل این وان با برند ها و مشخصات متفاوت شاید انتخاب و در نهایت انتخاب یک آل این وان برای شما کمی مشکل باشد. ایسوس سنتر به عنوان نمایندگی فروش انواع آل این وان با برند های متفاوت و مشخصات گوناگون امکان بررسی بهترین مارک کامپیوتر آل این وان را در اختیار کاربران خود قرار داده است. شما می توانید در این وب سایت با بررسی لیست قیمت کامپیوتر آل این وان و اطلاع از انواع کامپیوتر آل این وان asus، کامپیوتر بدون کیس hp، کامپیوتر بدون کیس Lenovo، آل این وان پرفکت و ... اقدام به خرید کامپیوتر بدون کیس ارزان با بهترین کیفیت کنید.

ایسوس سنتر ؛ واحد پشتیبانی و خدمات پس از فروش

 
  • وضعیت
  • جدیدترین
  • پربازدیدترین
  • پرفروشترین
  • ارزانترین
  • گرانترین
  • الفبا

پرسش و پاسخ و ارسال نظرات
پیغام:
کد مقابل را وارد کنید ...