ثبت سفارش
تعداد
عنوان


لپ تاپ

شاید به جرات بتوان گفت لپ تاپ یکی از ضروری ترین محصولات مورد استفاده در زندگی امروزی شده است. بدین ترتیب با وجود افزایش نیاز افراد در گذر زمان کمپانی های بزرگی از گذشته تا به امروز اقدام به طراحی و تولید انواع لپ تاپ با کاربری های مورد نیاز کاربران خود کرده اند. از جمله کمپانی هایی که در این عرصه بسیار موفق عمل کرده اند می توان به کمپانی های قدرتمند ایسوس، لنوو، دل، سامسونگ و ... اشاره کرد که اقدام به طراحی و تولید انواع نوت بوک مطابق با آخرین تکنولوژی های روز دنیا کرده اند. اما با توجه به گستردگی این دستگاه با برند های مختلف، ایسوس سنتر به عنوان نمایندگی ایسوس و مرجع لپ تاپ ایران با ارائه انواع لپ تاپ ایسوس در کنار سایر برند های مطرح مانند برند لنوو، برند ایسر و ... اقدام به فروش لپ تاپ با بهترین قیمت می کند.علاوه بر این ایسوس سنتر با ارائه بروزترین لیست قیمت شامل لیست قیمت لپ تاپ ایسوس، لیست قیمت لپ تاپ لنوو و ... سعی در ارائه امکانات بهتر برای کاربران و قابلیت مقایسه لپ تاپ را برای آنان فراهم آورده است. بدین ترتیب می توانید در ادامه متن با توجه به نکات ذکر شده، اقدام به خرید این محصول کنید.

Laptop

راهنمای خرید لپ تاپ

با گذشت زمان و افزایش نیاز کاربران به دستگاه هایی که در هر مکان و زمانی بتوانند کمک حال آنها باشند، لپ تاپ های امروزی طراحی و ساخته شدند. اصلی ترین خواسته ای که کاربران را مجاب به خرید نوت بوک می کند قابلیت حمل و نقل آسان و اشغال فضای کمتر نسبت به کامپیوتر های معمولی می باشد. در مقاله ای که خواهید خواند سعی کردیم نوت بوک ها را از جنبه های عمومی و کاربردی مورد بررسی قرار دهیم تا کاربران، نوت بوکی را انتخاب کنند که از لحاظ کارایی، امکانات و قدرت مطابق با خواسته و نیازشان باشد.

Laptop-Usage

جنس بدنه لپ تاپ

زیبا و شکیل بودن یکی از فاکتورهای اساسی و تاثیر گذار در انتخاب است که حتما و به طور قطع باید مورد توجه قرار گیرد اما نکته غیر قابل چشم پوشی ، جنس بدنه بکار رفته در لپ تاپ می باشد که در دراز مدت تاثیر فراوانی در عمر مفید این محصول خواهد داشت. مثلا هنگام زمین خوردن ، جنس بدنه تاثیر مثبت و منفی خود را بروز می دهد (و نیز درهنگام بروز حوادثی همچون ضربه خوردن لپ تاپ است که اهمیت جنس بدنه آن مشخص می شود.)

بدنه لپ تاپ ها معمولا از جنس های مشخص شده ای هستند و خیلی به ندرت یک کمپانی اقدام به تولید محصولی با آلیاژ خاص و یا جنس متفاوت می کند. موادی که در بدنه این دستگاه ها مورد استفاده قرار می گیرد معمولا از جنس فایبر گلاس که نوعی پلاستیک فشرده و مستحکم است و یا آلیاژهای آلومینیوم با درصدهای مختلفی از کربن و دیگر عناصر می باشد.

Laptop-Body

در بسیاری از نوت بوک ها، شرکت های سازنده برای ایجاد تنوع و زیبایی و در عین حال تولید یک لپ تاپ اقتصادی تر در برخی از قسمت های بدنه، از مواد ارزان قیمت تر مانند فایبر گلاس های مات یا غیر صیقلی استفاده می کنند که این موارد را بیشتر می توان در قسمت زیرین لپ تاپ ها مشاهده نمود.

موضوع بعدی که در جنس لپ تاپ حائز اهمیت است تاثیر آن بر وزن نوت بوک می باشد ، بدین معنی که شرکت های سازنده نوت بوک معمولا سری های ارزان قیمت تر که نوت بوک هایی با کاربری شرکتی هستند را در اکثر مواقع از انواع و طرح های مختلف فایبر گلاس می سازند و با این کار می توان گفت یک دستگاه سبک تر با قابلیت حمل راحت تر در اختیار داریم ،همچنین لپ تاپ هایی با کاربری های حرفه ای تر مثل بازی و طراحی و یا سری های تجاری و مدیریتی که معمولا دارای جنس فلزی در بدنه هستند، واضح است که یک کاربر بازی نیاز به دستگاهی دارد که محل قرار گیری مچ دست در آن به مرور کم رنگ نشود و نکته جالب دیگر که برای یک بازیکن(گیمر) اهمیت دارد این است که لپ تاپ مقاومت مناسب در برابر عکس العمل های هیجانی یک گیمر را داشته باشد علاوه بر این ظاهر زیبا با جنس فلزی و معمولا خشن بیشتر مورد توجه گیمر ها می باشد.

Gaming-Laptop-Body

ویژگی هایی که به آن اشاره کردیم ،زیبایی ظاهر ، طراحی بافت دار و یا رنگ خاص فاکتور های مهمی هستند که در طراحی لپ تاپ بسیارحائز اهمیت می باشند.

حال به چند نکته فنی تر در انتخاب یک لپ تاپ از لحاظ بدنه اشاره می کنیم:

1- قیمت نوت بوک و ظاهر آن دلیلی بر کیفیت جنس بدنه نیست و باید مواردی را قبل از خرید در نظر داشته باشید که از مهم ترین فاکتور ها، لولاهای آن است که باید از یک استحکام نسبی برخوردار باشد نه آنقدر سفت باشد که باز کردن آن با مشکل روبه رو گردد و نه آنقدر شل که نتوان صفحه نمایش را در محلی خاص تنظیم کرد.

2- یکپارچه بودن یا یونی بادی بودن بدنه است که می تواند از ویژگیهای مثبت یک انتخاب باشد.

3- داشتن پایه های مناسب که کمک شایانی در هنگام کار با لپ تاپ خواهد کرد و از سرخوردن آن بر روی میز جلوگیری می کند.

در پایان باید گفت یکی از مهم ترین مواردی که باعث می شود کاربران به فکر خرید لپ تاپ دیگر بیافتند، اشکالات در بدنه آن خواهد بود.

طراحی بدنه لپ تاپ

معمولا همه ما هنگام خرید یک کالا به ظاهر آن توجه می کنیم. این موضوع در خرید یک نوت بوک هم صادق است و از درجه اهمیت فوق العاده ای برخوردار می باشد.

در نگاه کلی شاید با خود فکر کنیم یک لپ تاپ چگونه می تواند از نظر طراحی با مدل دیگر تفاوت داشته باشد اما باید گفت وقتی نوت بوک هایی از بدنه های مختلف یا حتی مدل های مختلف از یک بدنه را کنار هم قرارمی دهیم متوجه تفاوت های زیادی در میان آن ها خواهیم شد. مهم ترین تفاوت ظاهری که می توان مشاهده کرد جنس بدنه آنهاست که به آن پرداختیم. بعد از آن طرح دار بودن بدنه ، رنگ بدنه ، استفاده ترکیبی از دو یا چند جنس در بدنه، استفاده از نورها و رنگ های مختلف در صفحه کلید لپ تاپ، اندازه و ظاهر صفحه کلید و تاچ پد، نازکی و یا حتی سایز یک مدل دارای اهمیت فوق العاده ای هستند.

Laptop-Design

نکته ای که در ترکیبی از طراحی بدنه لپ تاپ و جنس بدنه حائز اهمیت می باشد جنس مواد و ترکیبات خاص بکار رفته در بدنه است که در برخی برند ها و مدل های خاص مشاهده می شود. مثلا در نوعی از لپ تاپ ها روکش چرم طبیعی استفاده شده و یا کمپانی ایسوس که در چند سال اخیر نوت بوک هایی با بدنه چوبی که از بامبو تهیه شده بود را به بازار عرضه کرد. حال نکاتی درمورد طراحی که در انتخاب یک دستگاه خوب، حائز اهمیت است معرفی می کنیم.

1- رنگ بدنه لپ تاپ

با گذشت زمان و پیشرفت تکنولوژی، لپ تاپ از یک وسیله صرفا کاری خارج شده و به یک وسیله شخصی تبدیل گشت، در واقع افزایش تعداد کاربران با سلایق متفاوت باعث شد شرکت های سازنده، دستگاه هایی با طیف های رنگی متفاوت و مناسب با سلیقه کاربران را به بازار عرضه کنند.

2- طرح و اندازه کلیدها و تاچ پد لپ تاپ

تاچ پد و اندازه کلید ها که کاملا سلیقه ای و با توجه به نوع کاربرد می باشد در خرید دستگاه تعیین کننده است.

3- اندازه پنل دور صفحه نمایش

هرچه قدر پنل صفحه نمایش نازک تر باشد باعث زیبایی صفحه نمایش و شکیل تر شدن نمای باز این محصول خواهد شد.

4- یکپارچگی بدنه

که علاوه بر اینکه بر روی استحکام دستگاه تاثیر دارد باعث چشم نوازی و جذابیت نوت بوک هم می شود.

در مجموع باید گفت طراحی بدنه ویا ظاهر یک نوت بوک فاکتوری بسیار مهم است که هرگز نمی توان ازآن چشم پوشی کرد.

صفحه نمایش لپ تاپ

یکی از موارد تاثیر گذار در انتخاب یک لپ تاپ سایز صفحه نمایش آن می باشد. زیرا شما در طول روز برای انجام کارهای خودتان، بازی کردن و یا دیگر کاربردهای نوت بوک روزی بین 5 الی 10 ساعت با نوت بوک کار می کنید. در انتخاب صفحه نمایش فاکتورهای متنوعی وجود دارند که هر یک از درجه اهمیت خاص خود برخوردار هستند. حال می خواهیم در این مقاله برخی از این فاکتور ها را مورد بررسی قرار دهیم تا کاربران و خریداران با آگاهی بیشتری اقدام به خرید نوت بوک کنند.

Laptop-Display

سایز صفحه نمایش لپ تاپ

اندازه صفحه نمایش تقریبا دارای استاندارد خاصی است به طور کلی دستگاه هایی که به آنها نوت بوک اطلاق می شود می توانند صفحه نمایش هایی با اندازه ی 11/1،13/3،12/1، 14، 15/6، 19،17 و 20 اینچ داشته باشند که امروزه بیشترین تمرکز شرکت های سازنده بر روی صفحه نمایش های 14 و 15.6 اینچ می باشد.

البته باید گفت کمپانی های سازنده نوت بوک برای گیمرها اقدام به تولید محصولاتی با صفحات بزرگتر 17 و یا 19 اینچ نیز می کنند. بهترین سایزها برای استفاده های روزمره و یا حتی طراحی ،صفحه نمایش های 14 و 15.6 اینچ می باشد. اما باید گفت شرکت های سازنده نوت بوک برای تولید هر اندازه از صفحه نمایش دلیل خاصی داشته اند و آن را برای طیف خاصی از مصرف کنندگان مهیا کرده اند. انتخاب سایز صفحه نمایش بستگی زیادی به میزان کار با این وسیله در روز و همچنین میزان حمل و نقل توسط کاربر دارد.

مات یا براق بودن صفحه نمایش نوت بوک

صفحه نمایش لپ تاپ ها به دو صورت مات و براق تولید می شوند که هر یک کارایی خاص خود را دارد و در نگاه کلی هیچ یک برتری خاصی نسبت به دیگری ندارد. در نوت بوک هایی که صفحه نمایش براق بکار رفته است رنگ ها گرمتر و با شفافیت بیشتری نمایش داده می شوند ولی در عوض این محصولات صرفا مناسب محیط های بسته هستند و کار با آنها در محیط های باز و زیر نور خورشید بسیار سخت است زیرا انعکاس نور در محیط امکان دیدن صفحه نمایش را از شما می گیرد مگر اینکه میزان شفافیت و درخشندگی صفحه نمایش لپ تاپ شما بیشتر از محیط باشد که باز هم در این صورت انعکاس نور محیط تاثیر منفی بر روی کیفیت تصویر نوت بوک خواهد داشت. اما صفحه نمایش های مات این مشکل را ندارند و می توان به آسانی در محیط های باز نیز از آنها استفاده کرد ولی در عوض میزان شفافیت و درخشندگی رنگ ها در لپ تاپ هایی با صفحه نمایش مات کمتر از مدل هایی با صفحه نمایش براق است. یک خریدار laptop باید قبل از اقدام به خرید لپ تاپ ابتدا محل های استفاده آن را مد نظر قرار دهد تا بعد از خرید دچار مشکل نشود.

زاویه دید در صفحه نمایش نوت بوک

لپ تاپ یک وسیله کار شخصی محسوب می شود و به صورت پیش فرض برای استفاده یک کاربر طراحی می شود که باید در بهترین حالت به صورت عمود به صفحه نمایش نگاه کرد در عین حال شرکت های تولید کننده، برای ایجاد عملکرد قوی تر و کاربر پسندتر معمولا از صفحه نمایش هایی استفاده می کنند که زاویه دید بیشتری را ارائه دهند، اما در نهایت از آنجایی که کاربران برای استفاده شخصی باید در مقابل لپ تاپ قرار گیرند خیلی این موضوع برای کاربر مشکل ساز نخواهد بود ضمن اینکه در تماشای فیلم شما با فاصله بیشتری نسبت به صفحه نمایش قرار خواهید گرفت که این مشکل با فاصله گرفتن از مانیتور نیز کمتر خواهد شد در عین حال زاویه دید نیز در تمامی لپ تاپ هایی که قابلیت حمل و نقل در آن‌ها وجود دارد مهم است. این موضوع سبب می‌شود شما با چرخاندن صفحه نمایش یا تغییر در زاویه نشستن خود تصاویری واضح و یکسان بدون تغییر رنگ‌‌ها یا افت کیفیت را به نسبت حالت مستقیم مشاهده نمایید. زاویه دید معمولا در صفحه‌نمایش‌های دارای پنل IPS به خوبی رعایت شده است همچنین صفحه‌ نمایش‌هایی که از این پنل در تولید آن‌ها استفاده می‌شود، کنتراست بهتری را ارائه می‌کنند و کاربرانی که به برنامه فوتوشاپ نیاز دارند باید از محصولی با پشتیبانی از طیف وسیع رنگ‌ها از جمله sRGB و Adobe rRGB در صفحه نمایش استفاده کنند.

رزولوشن و نوع صفحه نمایش نوت بوک ها

معمولا نوع فرمت صفحه نمایش نوت بوک ها و رزولوشن آنها بر اساس اندازه دستگاه تعریف می شود اما از آنجایی که همیشه کاربران متخصص و حرفه ای بدنبال موارد خاص می گردند شرکت های سازنده نوت بوک نیز به این نیاز احترام گذاشته و نظرات کاربران را در ساخت دستگاه ها دخیل می کنند. از یک طرف فرمت و رزولوشن صفحه‌نمایش‌ها بر اساس اندازه دستگاه و از طرفی دیگر بر اساس انتخاب کاربر معین می‌شود.

رزولوشن و اندازه قطر صفحه نمایش‌ laptop ما را در محاسبه چگالی پیکسل‌ها یاری می‌ کند. لپ‌تاپ‌ ارزان قیمت با صفحه نمایش 15.6 اینچ و رزولوشن1366x768 یا اندازه 17 اینچ و رزولوشن 1600x900 معمولا بیشتر از 100 پیکسل در هر اینچ را نمایش نمی‌دهند که نتیجه آن نمایش پیکسلی تصاویر در صفحه نمایش نوت بوک است. به طور کلی با اطلاع از رزولوشن صفحه نمایش و مقایسه آن با اندازه صفحه می‌توان به چگالی پیکسل‌ها دست یافت. اما برای دریافت دقیق این اطلاعات بهتر است به سایت سازنده نوت بوک مراجعه شود.

صفحه نمایش های لمسی در لپ تاپ ها

با گذشت زمان و روی کار آمدن win 8 که برای صفحه نمایش های لمسی طراحی شده بود به تدریج بسیاری از سازنده ها به این فکر افتادند تا محصولاتی با صفحه نمایش لمسی تولید و به بازار عرضه کنند.

Touch-Screen-Laptop

این رقابت میان کمپانی های سازنده موجب منتفع شدن کاربران گشت و امکان استفاده از این صفحه نمایش ها که اغلب دارای کیفیت بسیار خوبی هم هستند به سرعت برای کاربران فراهم گردید و لپ تاپ لمسی به بازار عرضه شد؛ در عین حال با ایجاد امکان نصب نرم افزار های اندرویدی بر روی ویندوز ها و بهره گیری از کیفیت بالاتر صفحه نمایش های لمسی کاربرانی که می خواهند از این امکانات استفاده کنند به سمت لپ تاپ هایی کشیده شدند که دارای صفحه نمایش لمسی هستند. البته باید گفت که این صفحه نمایش ها مقداری به قیمت آن اضافه می کنند .

ویژگی های کیبورد و تاچ پد در انتخاب لپ تاپ

کمتر کسی در نگاه اول اهمیت خاصی به تاچ پد لپ تاپ و یا صفحه کلید استفاده شده در یک نوت بوک می دهد ، اما در عین حال مواردی وجود دارد که اطلاع از آن خالی از لطف نیست ، در ادامه برای آشنایی بیشتر با ما همراه شوید.

تاچ پد ها عملا جایگزین موس می باشد و درنتیجه باید تمام قابلیت های یک موس را نیز دارا باشد ؛ که در نوت بوک های جدید به این موضوع به طور ویژه تری پرداخته شده است . تاچ پدها علاوه بر امکان حرکت نشان گر موس و کلیک چپ و راست دارای امکاناتی موسوم به مولتی تاچ نیز هستند بدین معنی که با دستورات چند لمسی می توان برخی کارها مانند اسکرول ، زوم و یا چرخاندن عکس ها را به راحتی انجام داد .

تاچ پد ها در نسل های جدید لپ تاپ کمی بزرگتر طراحی می شوند تا امکان یکنواختی حرکت انگشت و در نتیجه ساده سازی حرکات نشانگر موس را به همراه داشته باشند، استحکام و عدم لق بودن کلیک های چپ و راست از دیگر مزایای یک تاچ پد خوب به شمار می رود. در طراحی های جدید، کمپانی های سازنده نوت بوک طرح های زیبا و چشم نوازی را برای تاچ پدها در نظر گرفته اند که علاوه بر سادگی دارای زیبایی و لذت بخشی خاصی هستند . صفحه کلید در نوت بوک ها دارای مدل های مختلفی هست اما در عمل تفاوت چشمگیری با هم ندارند و فقط هدف مهم آن است که کاربر بتواند به آسانی با آن کار کند. یکی از مواردی که در صفحه کلید ها وجود دارد تغییر محل برخی دکمه های اصلی مانند Enter ،Ctrl و یا Shift است که بسته به طراحی هر مدل یا هر بدنه متفاوت می باشد .

Laptop-Keyboard-&-Touchpad

این موضوع باعث می شود تا تایپیست ها در شروع کار با یک laptop و یا تعویض آن دچار مشکل شوند. در حال حاضر یکی از بهترین صفحه کلید ها، صفحه کلید های جزیره ای می باشند، همانطور که از اسم آن پیداست کلیدها به صورت جزیره هایی در کنار هم قرار گرفته اند و با هم تماس ندارند که این موضوع یک امتیاز بسیار مهم در تایپ و کاربری آسان با این صفحه کلید ها می باشد.

در برخی مدل ها نیز از نور صفحه کلید استفاده می شود. در این مدل ها، لپ تاپ دارای سنسورهایی می باشد که میزان نور محیط را سنجیده و اگر نور از حد معمول کمتر باشد چراغ های صفحه کلید روشن می شود و زیبایی خاصی به آن می بخشد و همچنین کار با آن خیلی راحت تر می شود.

سخت افزار لپ تاپ

پردازنده لپ تاپ

رسیدیم به شاخص ترین فاکتورهای انتخاب یک لپ تاپ. بله مشخصات سخت افزاری نوت بوک معمولا اولین سوالی است که از فروشنده پرسیده می شود و اگر سخت افزار، مخصوصا پردازنده آن مطابق با نیاز ما بود به بررسی موارد دیگر می پردازیم.

مهم ترین ویژگی لپ تاپ ها که هنگام خرید باید به آن توجه کنیم پردازنده آنهاست. پردازنده (CPU) واحد مرکزی پردازش است و یا به عبارت دیگر مغز آن محسوب می شود. عملکرد واحد پردازش یا CPU را با چند هسته ای بودن و سرعت اجرای دستورات که با گیگاهرتز بیان می شود، می سنجند برای مثال اگر بگویند سرعت یک پردازنده 2.6 گیگا هرتز است یعنی در هر ثانیه مي تواند 2.6 میلیارد دستور العمل را اجرا کند و هر چه این رقم بالاتر باشد، پردازنده شما سرعت بیشتری برای اجرای دستورالعمل ها دارد. پس هنگام خريد لپ تاپ در مورد مدل، تعداد هسته ها، سرعت و حافظه كش پردازنده سوال كنيد.

laptop-CPU

پردازنده های لپ تاپ در دو نوع اینتل (INTEL) و ای ام دی (AMD) تقسیم می شوند که البته در بازار امروز اقبال خریداران به سمت نوت بوک هایی با پردازنده اینتل بسیار بیشتر می باشد که دارای تنوع نسبتا خوبی از لحاظ تقسیم بندی قدرت می باشند. پردازنده های اینتل شامل مدل های pentium ,celeron, core i3, core i5 , core i7 هستند که هر یک از لحاظ قدرت با یکدیگر متفاوت می باشند. ما در این مقاله قصد نداریم به توضیح فنی هر یک از این پردازنده ها بپردازیم صرفا می خواهیم کاربران و خریداران را راهنمایی کنیم تا نسبت به نیازی که دارند دستگاه خود را انتخاب نمایند. پردازنده های pentium وceleron به دلیل میزان حافظه کش کمتر و سرعت پردازنده پایین تر ،از ما بقی مدل های اینتل ضعیف تر هستند و صرفا برای کار با اینترنت، تماشای فیلم و فعالیت های شرکتی مناسب به نظر می رسند .لپتاپ ها با پردازنده های core i3 معمولا برای کاربری های شرکتی و خانگی مورد استفاده قرار می گیرند و می توان بازی های کم حجم ، سبک تر و با گرافیک پایین تر را بر روی آنها اجرا کرد.

پردازنده های core i5 نیز دارای قدرت خوبی هستند و معمولا برای کاربری هایی مثل بازی های معمولی ،طراحی های دو بعدی و یا کار با نرم افزار های مختلف به طور همزمان بیشتر مورد استفاده قرار می گیرند؛ که البته باید گفت در پردازنده های core i5 و core i7 میزان حافظه کش و سرعت پردازنده از اهمیت فوق العاده ای برخوردار است بدین معنی که هر چه این اعداد در پردازنده یک لپ تاپ بیشتر باشد توانایی های آن جهت پردازش اطلاعات بیشتر خواهد بود. در حالت کلی پردازنده های core i7 مناسب برای بازیهای سنگین و طراحی های سه بعدی با حجم و سایز بالا و دیگر کاربری های حرفه ای لپ تاپ هستند. اما تقریبا شاهد آن هستیم که کاربران سعی می کنند بین دو مدل i5 و i7 از پردازنده core i7 در نوت بوک خود بهره ببرند .

یکی دیگر از ويژگي فنی و مهم پردازنده ها مقدار كش ( cache )آنها می باشد. پردازنده براي اجراي دستورات به غیر از حافظه اصلي سيستم ( RAM )حافظه هاي كوچكتري دارد كه به حافظه كش معروف است. واضح است هر چه مقدار اين كش ها كه بر حسب مگا بايت بيان مي شوند، بيشتر باشد بهتر است .

ويژگي ديگر، قابليت ساپورت پردازنده از ساختار 64 بيت است. 64 بيت يعني 32 بيت فضای بيشتر از ساختار 32 بيتي در اختيار كل سيستم مي باشد. بيت بيشتر يعني اطلاعات در يك محفظه بزرگتر و با دقت بیشتری پردازش مي شوند و در نتیجه باعث بالا رفتن سرعت لپ تاپ می شود.

کارت گرافیک لپ تاپ

كارت هاي گرافيك داراي دو مشخصه مهم هستند يكي سرعت پردازش اطلاعات كه به هرتز بيان مي شود و ديگري حافظه كارت گرافيك كه به گيگا بايت بيان مي شود . هرچه سرعت و مقدار حافظه بيشتر باشد بهتر است .

برخي از مدل ها داراي دو پردازنده گرافيكي هستند. يكي به صورت يكپارچه (onboard) و ديگري به صورت جداگانه و اختصاصی. پردازنده های گرافيكي كه با CPU ادغام شده اند براي كارهاي سبك تر به كار می روند اما مواقعي كه نياز به حجم بيشتر حافظه گرافيكي داريد ، پردازنده دومي كه سرعت و حافظه بيشتري دارد بکار گرفته می شود.

كارت گرافيك هاي امروزي بالاي 1 گيگا بايت رم دارند که در واقع جواب خیلی از کارها را می دهند.

لازم به ذكر است، هميشه كارت گرافيك باحافظه بالا،بهتر از كارت گرافیکی كه حافظه پايين تري دارد نيست. چه بسا سرعت كلاك پردازنده گرافيكي با حافظه كمتر از پردازنده گرافيكي با حافظه بيشتر ، بالاتر باشد .

هارد لپ تاپ

از مهم ترین ویژگی های لپ تاپ که نقش ذخیره فایل ها واطلاعات را بر عهده دارد، هارد می باشد.

دو نوع هارد در لپ تاپ موجود است: هارد HDD هارد SSD و نیز هارد های ترکیبی این دو که با نام SSHD هستند. هاردهاي SSD بر اساس تكنولوژي فلش مموري ها طراحي مي شوند اما هاردهاي HDD از اين تكنولوژي بي بهره اند و همان هارد های معمولی هستند که همه با آن آشناییم.

Laptop-Internal-Hard

مقادير حافظه متنوعي برای لپ تاپ ها موجود است ؛ از 320 گيگ تا 3 ترا بايت . اما مقدار حافظه نرمال لپتاپ هاي فعلي 1 ترابایت است كه غالبا هارد هاي HDD هستند .

حافظه رم لپ تاپ

RAM كه برگرفته از حروف اول 3 كلمه Random Access Memory مي باشد حافظه ايست كه اطلاعات لازم براي اجراي دستورات برنامه هاي اجرايي را در خود جا مي دهد و سپس توسط CPU پردازش مي شود. اين حافظه با قطع برق اطلاعات خودش را از دست مي دهد. پردازنده براي اجراي دستورات ابتدا به حافظه هاي كش خود و سپس به حافظه رم نگاه مي كند . هر چه مقدار اين حافظه بيشتر باشد بهتر است . البته حافظه باید متناسب با سرعت پردازشگر باشد یعنی این دو مکمل هم هستند و برای عملکرد بهتر در لپ تاپ این دو جزء باید با یکدیگر هم خوانی داشته باشند. هرچه حافظه رم بيشتر باشد ، اطلاعات با سرعت بيشتري پردازش و اجرا خواهند شد .

Laptop-RAM

باطری لپ تاپ

لپ تاپ ها دستگاهایی هستند که با قابلیت حمل و نقل طراحی شده اند، این بدین معنی است که میزان شارژدهی یک باطری در نوت بوک نکته تامل برانگیزی است و باید یک خریدار حتما به آن توجه داشته باشد تا بعد از خرید با مشکل مواجه نشود .اکنون نکاتی را در مورد یک باطری بازگو خواهیم کرد تا بتواند شما را در انتخاب کمک کند.

امروزه باطری لپ تاپ ها دارای دو مدل لیتیوم یونی ( LPi – ion) و لیتیوم پبلیمری (Li- po) هستند و تغییرات زیادی نسبت به نسل قبل که باطری های NIMHE یا نیکلی بودند در آنها مشاهده می کنیم . درباره باطری‌های لپ‌تاپ باید در نظر داشته باشید که بنا به نحوه استفاده کاربر ، می‌توانند از یک تا چندسال عمر مفید داشته باشند اما در هر صورت در هر بار شارژ کردن باتری لپ تاپ از عمر مفید آن کاسته خواهد شد و روزی عمر باتری به پایان خواهد رسید همچنین میزانmAh (میلی آمپر ساعت) نشان ‌دهنده توانایی باطری دستگاه شما در ذخیره و ارائه یک میلی آمپر انرژی در هر ساعت می باشد.

Laptop-PC-Battery

باطری ها امروزه در برخی از مدل ها غیر قابل جدا شدن هستند، معمولا مدل هایی که از این ویژگی برخوردارند بسیار نازک هستند و البته ویژگی دیگری که تمام این مدل ها دارند این است که زمانی که باطری فول شارژ می شود به صورت اتوماتیک نیز از مدار خارج می شود تا به باطری آسیبی نرسد ؛ به همین خاطر شما می توانید این گونه لپ تاپ ها را با اطمینان خریداری کنید.

جمع بندی

حال که با قسمت ها و فاکتور های تاثیر گذار در خرید نوت بوک آشنا شدید باید بتوانید بطور دقیق نیاز خود را سنجیده و طبق آن به خرید نوت بوک بپردازید. در نتیجه بهترین مارک لپ تاپ، برندی خواهد بود که هم ویژگی هایی که در بالا ذکر کردیم را در بهترین نوع داشته باشند و در عین حال لیست قیمت لپ تاپ های آن مناسب باشد. برای این کار شما می توانید به صفحه کالای مورد نظرتان (حتی با برند های غیر ایسوس) در وب سایت فروشگاهی ایسوس سنتر نمایندگی ایسوس بروید و مشخصات دقیق محصولات مد نظر خود را مطالعه فرمائید. در برخی از افراد این عقیده وجود دارد که بعد از برآورد نیاز خود یک یا چند رده بالاتر را برای خرید انتخاب می کنند. این نوع انتخاب برای برخی از کالا ها مناسب است زیرا با افزایش میزان نیاز کاربر، دیگر نیازی به تعویض دستگاه نیست اما باید گفت این نوع انتخاب اصلا مناسب کالای دیجیتال نیست زیرا حتی اگر دستگاه قوی تری انتخاب کنید، ممکن است بعد از مدتی با تغییر نسل در سخت افزار های دستگاه و استفاده از نرم افزار های روز با مشکل مواجه شوید. لذا توصیه می شود نیاز های خود را به طور دقیق بررسی کرده و مطابق با نیاز خود خرید را انجام دهید. پیشنهاد می کنیم لیست قیمت های asuscenter را که به عنوان یکی از مرجع لپ تاپ ایران و نمایندگی asus محسوب می شود چک کنید و با مشاهده قیمت انواع نوت بوک مانند قیمت مینی لپ تاپ، قیمت لپ تاپ ایسوس، قیمت لپ تاپ لنوو، قیمت لپ تاپ سامسونگ و .... به مقایسه بین قیمت انواع لپ تاپ با برند های متنوع بپردازید و اقدام به خرید لپ تاپ ارزان با بهترین قیمت و بهترین گارانتی لپ تاپ کنید. بدین ترتیب شما می توانید پس از مقایسه قیمت لپ تاپ در ایسوس سنتر اقدام به خرید دستگاه مورد نظر خود اعم از خرید لپ تاپ ایسوس، خرید لپ تاپ لنوو و .. همچنین با کاربری های گوناگون مانند خرید لپ تاپ گیمینگ، خرید نوت بوک صنعتی، نوت بوک مناسب طراحی و .. کنید.

 
 • وضعیت
 • جدیدترین
 • پربازدیدترین
 • پرفروشترین
 • ارزانترین
 • گرانترین
 • الفبا

 • کاربر مهمان
 • یکشنبه 04 اردیبهشت 1401 - 07:02
 • 0
 • 0
لپ تاپ هاتون تخفیف ندارن؟
 • مدیر سایت
 • پنجشنبه 29 اردیبهشت 1401 - 11:02
 • 0
 • 0

سلام و درود؛ 
قیمت لپ تاپ ها در بازار کاملا رقابتی هست و روزانه تغییر میکنه. و ما هم سعی می کنیم قیمت هارو مناسب و مشتری مدارانه در سایت درج کنیم لذا معمولا تخفیف خاصی براشون نداریم اما اگر به صورت موردی با همکارانم در فروش (05137038 داخلی 111) تماس بگیرین شاید بتونن براتون تخفیف در نظر بگیرن

 • کاربر مهمان
 • پنجشنبه 01 اردیبهشت 1401 - 07:02
 • 0
 • 0
سلام من لپ تاپم به دستم رسید اما کارتونش خراب شده و لیبلش هم پاره شده نمیدونم قبلا باز شده یا تو راه خراب شده. الان مرجوع کنم قبول می کنید؟. لپ تاپ رو روشن هم نکردم
 • مدیر سایت
 • پنجشنبه 01 اردیبهشت 1401 - 09:02
 • 0
 • 0

سلام و وقت بخیر

لطفا با کارشناسان فروش سایت در ارتباط باشید راهنماییتون میکنن

با تشکر

 • کاربر مهمان
 • سه شنبه 23 فروردین 1401 - 23:01
 • 0
 • 0
سلام لپ تاپ با قیمت مناسب میخواستم برای کار دانشجویی و پروژه‌، برندش مهم نیست فقط قیمت مناسب داشته باشه و کارمو راه بندازه.
 • مدیر سایت
 • چهار شنبه 24 فروردین 1401 - 11:01
 • 0
 • 0

سلام و وقت بخیر

لپ تاپ هایی که برای کاربری های دانشجویی استفاده میشن مدل های بسیار متنوعی دارند. با توجه به اینکه مشخص نکردید برای چه نوع کاربری قصد دارید از لپ تاپ استفاده کنید، لینک چند مدل لپ تاپ که قیمت مناسبی دارند قرار داده میشه.

لپ تاپ لنوو Lenovo Ideapad 3

لپ تاپ ایسوس Asus VivoBook 14 M433UA

لپ تاپ لنوو Lenovo IdeaPad L3

در صورت نیاز به راهنمایی بیشتر میتونید با کارشناسان فروش سایت در ارتباط باشید.

با تشکر

 • کاربر مهمان
 • یکشنبه 23 آبان 1400 - 16:08
 • 0
 • 0
سلام و عرض ادب.محصولات ایسوس با کیف و ماوس ارائه میشه؟
 • مدیر سایت
 • یکشنبه 07 آذر 1400 - 14:09
 • 0
 • 0

دوست عزیز سلام ، تمامی لپ تاپ های ایسوس با کیف و موس ارائه نمی شود و بعضی از مدل ها دارای کیف و موس می باشد .با تشکر

 • مدیر سایت
 • یکشنبه 07 آذر 1400 - 14:09
 • 0
 • 0

دوست عزیز سلام ، تمامی لپ تاپ های ایسوس با کیف و موس ارائه نمی شود و بعضی از مدل ها دارای کیف و موس می باشد .با تشکر

 • کاربر مهمان
 • یکشنبه 21 شهریور 1400 - 22:06
 • 0
 • 0
سلام ببخشید من شنیدم که amd با بعضی از برنامه ها سازگاری نداره. درسته ؟
 • کاربر مهمان
 • چهار شنبه 17 شهریور 1400 - 16:06
 • 0
 • 0
سلام وقتتون بخیر باشه من دنبال لپ تاپ لنوو Legion 5-BL مدل i7-32GB-1TB+512SSD-6GB(1660TI) هستم، می خواستم بپرسم که شما برنامه ای برای موجود کردنش دارید؟ چون من ساکن مشهدم می خواستم که از امکانش باشه از فروشگاه های خود مشهد خرید کنم
 • مدیر سایت
 • چهار شنبه 31 شهریور 1400 - 19:06
 • 0
 • 0

دوست عزیز سلام ، لپ تاپ Legion 5 i7 10750H-32GB-1TB+512SSD-1660Ti 6GB-FHD موجود است و برای سفارش لطفا با تلفن های سایت تماس بگیرید .با تشکر

 • مدیر سایت
 • چهار شنبه 31 شهریور 1400 - 20:06
 • 0
 • 0

دوست عزیز سلام ، لپ تاپ Legion 5 i7 10750H-32GB-1TB+512SSD-1660Ti 6GB-FHD موجود است و برای سفارش لطفا با تلفن های سایت تماس بگیرید .با تشکر

 • کاربر مهمان
 • سه شنبه 16 شهریور 1400 - 22:06
 • 0
 • 0
سلام‌من‌یه‌کامپیوترi3رم۸وگرافیک‌۲‌دارایssdبرای‌رشته‌مکاترونیک‌میخوام‌لطفا‌راهنمایی‌کنین
 • کاربر مهمان
 • یکشنبه 14 شهریور 1400 - 18:06
 • 0
 • 0
لپ تاپ برای دانش آموز چه مدلی پیشنهاد میدید؟ زیاد گرون نباشا
 • - -
 • پنجشنبه 11 شهریور 1400 - 13:06
 • 0
 • 0
سلام لپتاپ ASUS TUF Dash F15 FX516PR از همه ی لحاظ کاملا ایده آل هست اما هیچ حافظه ی SSD ای ندارد آیا لپتاپی با مشخصات نزدیک به همین در حال حاظر ( یا در آینده ی نزدیک )‌ موجود هست؟ همچنین اگر این لپتاپ را خریداری کنم امکان اظافه کردن SSD یا درخواست اضافه کردن قبل از خرید وجود دارد؟
 • کاربر مهمان
 • پنجشنبه 11 شهریور 1400 - 11:06
 • 0
 • 0
سلام برای لپ تاپای ایسوس کیف و موس هم هست؟
 • مدیر سایت
 • یکشنبه 14 شهریور 1400 - 20:06
 • 0
 • 0

دوست عزیز سلام ، برخی از لپ تاپ های ایسوس دارای پک کیف و موس می باشد اما بعضی از مدل ها پک کیف و موس ندارد برای اطمینان میتوانید به صورت تلفنی از کارشناسان بخش فروش مطلع شوید .با تشکر

 • کاربر مهمان
 • چهار شنبه 10 شهریور 1400 - 18:06
 • 0
 • 0
سلام وقت شما بخیر ببخشید لپ تاپ لپ تاپ گیمینگ ایسوس Asus TUF Gaming F15 FX506LU i7 10870H-32GB-1TB+512SSD-1660TI 6GB-FHD دوباره کی موجود میشه ؟
 • مدیر سایت
 • یکشنبه 14 شهریور 1400 - 19:06
 • 0
 • 0

دوست عزیز سلام ، لپ تاپ ایسوس مد نظر شما در حال حاضر موجود نیست و زمان دقیقی برای موجودی این دستگاه اعلام نشده است اما به محض اینکه این مدل موجود شود در سایت قیمت گذاری خواهد شد .با تشکر

 • مدیر سایت
 • یکشنبه 14 شهریور 1400 - 19:06
 • 0
 • 0

دوست عزیز سلام ، لپ تاپ ایسوس مد نظر شما در حال حاضر موجود نیست و زمان دقیقی برای موجودی این دستگاه اعلام نشده است اما به محض اینکه این مدل موجود شود در سایت قیمت گذاری خواهد شد .با تشکر

 • کاربر مهمان
 • پنجشنبه 04 شهریور 1400 - 13:06
 • 0
 • 0
سلام. میشه قبل از خرید لپ تاپ بازش کرد و دیدش؟
 • مدیر سایت
 • شنبه 06 شهریور 1400 - 13:06
 • 0
 • 0

دوست عزیز سلام ، به علت اینکه لپ تاپ ها به صورت پلمپ هست و قبل از خرید نمیتوان از پلمپ خارج کرد .با تشکر

 • کاربر مهمان
 • سه شنبه 02 شهریور 1400 - 02:06
 • 0
 • 0
سلام،قصد خرید لپتاپ دارم تا سقف ۱۳ میلیون تومن،برای کارای عادی و حداکثر استفاده از فوتوشاپ،چه لپتاپی پشنهاد میکنید
 • مدیر سایت
 • یکشنبه 07 شهریور 1400 - 12:06
 • 0
 • 0

دوست عزیز سلام ، با توجه به استفاده شما و رنج مبلغی ک فرمودید لپ تاپ ASUS R565MA پیشنهاد می شود .با تشکر

 • کاربر مهمان
 • شنبه 30 مرداد 1400 - 00:05
 • 0
 • 0
سلام . وقتتون بخیر. میشه لطفا برای انتخاب یه لپ تاپ مناسب برای کار با نرم افزارهای 3دی مکس . رویت. ویری. اتوکد. فتوشاپ. کرونا که خیلی خوب از پس رندرگیری بربیاد راهنماییم بفرمایید؟ cpu اینتل کارایی بهتری داره یا amd?
 • مدیر سایت
 • شنبه 06 شهریور 1400 - 19:06
 • 0
 • 0

دوست عزیز سلام ؛ لپ تاپ مناسب برای کار شما بعلت نرم افزار های سنگین که استفاده میکنید بهتر است پردازنده i7 رم 8گیگ به بالا دارای حافظه ssd و گرافیک 4 گیگ انتخاب کنید .برای مثال مدل K571LI و یا سری گیم ایسوس مثل مدل G512LI تهیه کنید با تشکر

 • کاربر مهمان
 • دوشنبه 25 مرداد 1400 - 09:05
 • 0
 • 0
سلام میشه از لپ تاپ رده بالا بجای لپ تاپ گیم استفاده کرد؟ مثلا اگه i7 باشه و رمش 12 باشه اوکیه برای بازی؟
 • مدیر سایت
 • دوشنبه 25 مرداد 1400 - 19:05
 • 0
 • 0

دوست عزیز سلام ، شما میتوانید از لپ تاپ رده بالا برای بازی نیز استفاده کنید .با تشکر

 • کاربر مهمان
 • یکشنبه 24 مرداد 1400 - 11:05
 • 0
 • 0
با سلام ببخشید شما خرید حضوری هم دارید توی مشهد ؟ بعد بنظرتون بین لپ تاپ لنوو Lenovo Legion 5 i7 10750H-32GB-1TB+512SSD-1660Ti 6GB-FHD و لپ تاپ ایسوس Asus TUF Gaming F15 FX506LU i7 10870H-32GB-1TB+512SSD-1660TI 6GB-FHD کدوم برای یه مهندس برق مناسب تره ؟
 • مدیر سایت
 • دوشنبه 25 مرداد 1400 - 19:05
 • 0
 • 0

دوست عزیز سلام ، دفتر فروش ما واقع در مشهد خیابان بیستون بصورت حضوری نیز پاسخگوی مشتریان عزیز می باشد .بین لنوو و ایسوس هر دو مدلی که انتخاب کردید از مدل های قوی می باشد که برای کار مهندسی عمران مناسب است .با تشکر

 • کاربر مهمان
 • سه شنبه 05 مرداد 1400 - 00:05
 • 0
 • 0
سلام برای کار های برنامه نویسی یک لپ تاپ میخوام core i7 باشه و رم بالای ۸. وبکم و درایور نوری هم ترجیحا داشته باشه. چه چیزی پیشنهاد میکنید؟
 • مدیر سایت
 • شنبه 09 مرداد 1400 - 20:05
 • 0
 • 0

دوست عزیز سلام ، با توجه به اینکه درایو نوری بیشتر لپ تاپ ها حذف شده است مدل زیر پیشنهاد میشود و فاقد درایو نوری می باشد اما شما میتوانید از درایو نوری اکسترنال استفاده کنید. با تشکر

لپ تاپ ایسوس Asus VivoBook R564JP i7 1065G7-16GB-1TB+256SSD-MX330 2GB-FHD

 

 • کاربر مهمان
 • سه شنبه 29 تیر 1400 - 11:04
 • 0
 • 0
من کار مهندسی انجام میدم و لپ تاپ با مشخصات بالا میخوام ولی بعضی وقتا هم بازی میکنم با لپ تاپ میشه لپ تاپ گیمینگ نخرم؟ چون میخام لپ تاپ با سخت افزار قوی بگیرم حتما که نیاز نیست گیمینگ باشه؟
 • مدیر سایت
 • سه شنبه 29 تیر 1400 - 13:04
 • 0
 • 0

دوست عزیز سلام ، بعلت اینکه لپ تاپ های گیم از مشخصات بالایی بر خوردار هستند کاربران برای امور نرم افزاری سنگین نیز از رده گیم استفاده میکنند اما اگر شما لپ تاپ گیم نمیخواهید اما مشخصات بالا میخواهید مدل زیر پیشنهاد می شود .با تشکر

لپ تاپ ایسوس ASUS VivoBook K571LI i7-16GB-1TB+512SSD-1650TI 4GB-FHD

 • کاربر مهمان
 • جمعه 25 تیر 1400 - 17:04
 • 0
 • 0
با سلام .بین لپ تاپ Asus X515 و Asus R565 با فرض مشخصات تقریبا یکسان کدوم رو پیشنهاد میکنید؟
 • مدیر سایت
 • شنبه 26 تیر 1400 - 10:04
 • 0
 • 0

دوست عزیز سلام ، لپ تاپ ایسوس مدل های X515 و R565 در رده یکسان قرار گرفته و هر دو از سری VIVOBOOK می باشند اما سری R پر فروش تر و متنوع تر می باشد ضمن اینکه در بعضی از مدل های R  نور پس زمینه کیبورد و حسگر اثر انگشت و ... دارا می باشد .با تشکر
 

 • کاربر مهمان
 • جمعه 25 تیر 1400 - 11:04
 • 0
 • 0
با سلام دانشجوی رشته مهندسی کامپیوتر هستم میخواستم بهترین لپ تاپ زیر 50 میلیون برای کارهای کامپیوتر رو معرفی کنید
 • مدیر سایت
 • شنبه 26 تیر 1400 - 10:04
 • 0
 • 0

دوست عزیز سلام ، از سری لپ تاپ های گیم بهتر است انتخاب کنید برای مثال مدل زیر پیشنهاد می شود .با تشکر

لپ تاپ گیمینگ ایسوس ASUS TUF Dash F15 FX516PR i7 1137H-16GB-1TB-RTX3070 8GB

 • کاربر مهمان
 • سه شنبه 15 تیر 1400 - 07:04
 • 0
 • 0
من خیلی تو نت چرخیدم بالاخره ایسوس یا لنوو کدوم رو بخرم بهتره غیر از مشخصات طول عمر برام خیلی مهمه
 • مدیر سایت
 • پنجشنبه 17 تیر 1400 - 13:04
 • 0
 • 0

دوست عزیز سلام ، هر دو برند ایسوس و لنوو برندهای خیلی خوبی هستن ضمن اینکه پشتیبانی قوی تری نسبت به دیگر برند ها در ایران دارند معمولا ایسوس از لنوو گران تر هست هم به خاطره نام برند و هم اینکه تنوع بیشتری دارد و از لحاظ برد قوی تر است.با تشکر

 • کاربر مهمان
 • سه شنبه 15 تیر 1400 - 07:04
 • 0
 • 0
سلام آیا شما لپ تاپ استوک هم داریم من پولم به خرید لپ تاپ نو نمیرسه شما فکر کنم دفتر اصلیتون مشهد هست من هم مشهد هستم آیا فروش به صورت چکی هم دارین؟؟
 • مدیر سایت
 • پنجشنبه 17 تیر 1400 - 13:04
 • 0
 • 0

دوست عزیز سلام ، شرکت نمایندگی فروش ما واقع در مشهد می باشد اما فروش استوک و دسته دوم اصلا نداریم .شرایط فروش نیز به صورت نقدی می باشد اما قیمت ها مناسب است

 • مدیر سایت
 • پنجشنبه 17 تیر 1400 - 13:04
 • 0
 • 0

دوست عزیز سلام ، برای پشتیبانی و سرویس کردن لپ تاپ لطفا با شماره تلفن 05137038 داخلی 2 تماس گرفته و با کارشناس بخش فنی مشاوره کنید با تشکر

 • کاربر مهمان
 • سه شنبه 15 تیر 1400 - 07:04
 • 0
 • 0
من لپ تاپ خریدم و گارانتیش تموم شده میشه حالا یه جارو معرفی کنین برای اینکه ببرمش سرویس فکر میکنم مشکل داره لپ تاپم کند شده خیلی
 • کاربر مهمان
 • دوشنبه 14 تیر 1400 - 13:04
 • 0
 • 0
سلام FX516pr چرا 3070 با سری 11 اینتل داره و انقد ارزونه نسبت به بقیه؟
 • مدیر سایت
 • پنجشنبه 17 تیر 1400 - 12:04
 • 0
 • 0

دوست عزیز سلام ، لپ تاپ FX516PR در مقابل چه مدلی میفرمایید ؟ قیمت این دستگاه در حال حاظر 46.870.000 تومان است

 • کاربر مهمان
 • سه شنبه 10 فروردین 1400 - 02:01
 • 0
 • 0
سلام من دنبال لب تایم سبک باشه +core i5+باتری بیشتراز۲ سلولی برای کاربرد عادی و روزمره
 • مدیر سایت
 • دوشنبه 16 فروردین 1400 - 12:01
 • 0
 • 0
دوست عزیز سلام ، لپ تاپ های جدید معمولا سبک تر شده اند به علت اینکه ظریف شده و ضمنا درایو نوری حذف شده است و با مشخصه ای که فرمودید مدل های زیادی موجود است لطفا برای اطلاع بیشتر با کارشناسان فروش به صورت تلفنی هماهنگی نمایید .05137038 داخلی 111 و 109
 • کاربر مهمان
 • شنبه 09 اسفند 1399 - 23:12
 • 0
 • 0
سلام لپ تاپ میخواستم برای برنامه نویسی و گرافیک رم ۸ و اینتل نسل دهمی یا هشتمی و با گرافیک ۲ حافظه داخلی ۱ ترا چی پیشنهاد میکنی؟
 • کاربر مهمان
 • جمعه 17 بهمن 1399 - 17:11
 • 0
 • 0
سلام وقتتون بخیر یک لپتاپ مناسب برای رشته مهندسی بهداشت میخواستم که بتونم روی ان نرم افزارای آب وفاضلاب و واترکد واترجمز و اتوکد نصب کنم تا 20 میلیون هم میتونم هزینه کنم ممنون میشم راهنمایی کنید
 • مدیر سایت
 • یکشنبه 19 بهمن 1399 - 17:11
 • 0
 • 0
دوست عزیز سلام ، لپ تاپ پیشنهادی برند ایسوس مدل ASUS VivoBook 15 R545FB i5-8GB-1TB-MX110 2GB-FHD و یا لپ تاپ لنوو مدل Lenovo IdeaPad L3-CB i5 10210U-8GB-1TB-MX130-FHD مورد مناسبی است .با تشکر
 • عطیه بادپا
 • دوشنبه 13 بهمن 1399 - 20:11
 • 0
 • 0
امکان پرداخت در محل در تهران نیز وجود دارد ؟اگر وجود دارد چرا در روش پرداخت فقط نام شهر مشهد ذکر شده است ؟
 • مدیر سایت
 • سه شنبه 14 بهمن 1399 - 18:11
 • 0
 • 0
دوست عزیز سلام، جهت خرید سایت امکان پرداخت در محل فقط برای شهر مشهد وجود دارد و برای شهر های دیگر به صورت پرداخت آنلاین می باشد .با تشکر
 • کاربر مهمان
 • چهار شنبه 01 بهمن 1399 - 13:11
 • 0
 • 0
سلام ببخشید بک لپ تاپ با مصارف خنگی می خواستم بودجه ام هم تا سقف 50 تومن است میشو راهنمایی کنید
 • کاربر مهمان
 • شنبه 20 دی 1399 - 13:10
 • 0
 • 0
سلام ممنون از سایت خوبتون. لپ تاپ zenbook UM433IQ موجود میشه؟
 • مدیر سایت
 • شنبه 20 دی 1399 - 15:10
 • 0
 • 0
دوست عزیز سلام ، لپ تاپ ایسوس UM433IQ دقیقا زمان موجود شدن و اینکه موجودی مجدد آن مشخص نیست ولی به محض اینکه موجود شود در سایت قیمت گذاری خواهد شد ..با تشکر
 • کاربر مهمان
 • پنجشنبه 18 دی 1399 - 04:10
 • 0
 • 0
سلام برای مهندسی مکانیک که نرم افزار های تحیلی سنگین باید استفاده کنیم UX533FTC این خوبه ؟
 • مدیر سایت
 • شنبه 20 دی 1399 - 16:10
 • 0
 • 0
دوست عزیز سلام ، لپ تاپ ایسوس UX533FTC مناسب کار سنگین هست اما اگر از سری ROG و گیم ایسوس استفاده کنید مناسب تر است .با تشکر
 • کاربر مهمان
 • یکشنبه 14 دی 1399 - 20:10
 • 0
 • 0
سلام خدمت شما ، میشه به صورت کلی بفرمایین بین برند های ام اس ای، دل و لنوو، کدوم گارانتی بیشتر و پشتیبانی بهتری دارند ؟ و خودتون برای مصرف روزانه و معمولی کدوم برند و ترجیح میدین ؟
 • مدیر سایت
 • شنبه 20 دی 1399 - 16:10
 • 0
 • 0
دوست عزیز سلام ، همه برند هایی که فرمودید دارای گارانتی می باشند ولی شرکت های گارانتی دهنده متفاوت است برای مضرف روزانه مدل Ideapad 330 Celeron N4000-4GB-1TB-Intel HD مناسب است و قیمت مناسبی نیز دارد .با تشکر Https://www.asuscenter.ir/محصول/5853/لپ-تاپ-لنوو-ideapad-330-celeron-n4000-4gb-1tb-intel-hd
 • کاربر مهمان
 • جمعه 05 دی 1399 - 14:10
 • 0
 • 0
سلام من میخوام یه لب تاب ایسوس برای کارهای دانشجویی بگیرم البته برای پایان نامه بایدازspssبرای تحلیل اماری دیتاهام استفاده کنم ممنون میشم راهنماییم کنید ازسری rکدوم مدل برای کارام مناسبه
 • مدیر سایت
 • یکشنبه 07 دی 1399 - 10:10
 • 0
 • 0
دوست عزیز سلام، لپ تاپ جهت امور دانشجویی (اگر از نرم افزار سنگین استفاده نمی کنید ) با مشخصات پایین هم مناسب است و از سری R میتوانید لپ تاپ ایسوس Asus VivoBook 15 R521JA i3 1005G1-4GB-1TB-INTEL-FHD تهیه کنید و اگر از این مشخصات بالاتر تهیه کنید بهتر است .با تشکر
 • کاربر مهمان
 • شنبه 29 آذر 1399 - 19:09
 • 0
 • 0
سلام خسته نباشید، ممنون میشم اگه نظرتونو راجع به این سه تا لپتاپ بدین و بگین کدوم یکی بهتره؟ البته واسه بازی نمی‌خوام و برای نرم افزارهای سنگین مهندسی نفت و گاز می خوام 1_لپتاپ لنوو مدل Y520 legion سری E 2_لپتاپ ایسوس مدل N552vw سری K 3_لپتاپ ام اس آی مدل p60 7rd-B هر سه شونم حافظه ssd 128 دارند ولی لنوو درایو نوری نداره
 • مدیر سایت
 • یکشنبه 30 آذر 1399 - 12:09
 • 0
 • 0
دوست عزیز سلام، با توجه به استفاده شما بهترین لپ تاپ را می توانید در سری گیم انتخاب کنید که از بالاترین مشخصات بهره مند شده است در برند ایسوس از سری ROG میشه استفاده کرد اما اگر میخواهید از سری N خرید کنید می بایست N580GD انتخاب کنید چون N552VW توقف تولید شده است و اگر لپ تاپ لنوو میخواهید خریداری کنید از سری LEGION5 یا سری Y انتخاب کنید جزء سری گیم لنوو می باشد ضمنا برای اطلاعات بیشتر و مشاوره بهتر میتوانید با شماره تلفن های سایت تماس گرفته و مشاوره بگیرید .با تشکر
 • کاربر مهمان
 • پنجشنبه 20 آذر 1399 - 23:09
 • 0
 • 0
سلام وقت بخیر، می خواستم ببینم پردازنده های سری U اینتل برای کارهای سنگین مثل ادیت ویدئو و عکس ، مناسب هستند یا نه ؟
 • مدیر سایت
 • یکشنبه 23 آذر 1399 - 16:09
 • 0
 • 0
دوست عزیز سلام، نوع پردازنده لپ تاپ را دقیق مشخص بفرمایید اما پردازنده های رده های بالای U برای کار ادیت عکس و فیلم مناسب است و پردازنده های سری U پایین پیشنهاد نمی شود . با تشکر
 • کاربر مهمان
 • پنجشنبه 20 آذر 1399 - 22:09
 • 0
 • 0
سلام من رشتم ریاضیه لپ تاپ ی میخوام که نرم افزار لتکس و میپل و متلب رو روش نصب کنم چه لپ تاپی با چه مشخصاتی میتونم بگیرم؟
 • مدیر سایت
 • یکشنبه 23 آذر 1399 - 16:09
 • 0
 • 0
سلام وقت بخیر ، تهیه لپ تاپ با مواردی که فرمودید بهتر است پردازنده حداقل CORE I3به بالا باشد با رم 8گیگ به بالا و دارای حافظه SSD که به سرعت کمک میکند اما اگر پردازنده CORE I5 باشد خیلی بهتر است .با تشکر
 • کاربر مهمان
 • چهار شنبه 19 آذر 1399 - 00:09
 • 0
 • 0
باسلام بنده یک دانشجو رشته حسابداری هستم میخواستم یک لپ تاپ که هم بدرد رشته ام بخوره هم بشه باهاش تقریبا گیم بازی کرد معرفی کنین ..لطفا اگه امکانش هست یه مقایسه هم از cpu سری intel با سری reyzon بگید
 • مدیر سایت
 • چهار شنبه 19 آذر 1399 - 13:09
 • 0
 • 0
دوست عزیز سلام، لپ تاپ برای رشته حسابداری با مشخصات متوسط رو به پایین مناسب است چون نرم افزار حسابداری و امور حسابداری سنگین نیست اما برای بازی لپ تاپ نیاز به مشخصات بالا دارد مثلا سی پی یو i7نسل 9 یا 10 رم 8گیگ به بالا دارای حافظه ssd و گرافیک 4گیگ باشد و برای گیم میتوانید از سری های ROG و FX در برند ایسوس و سری Y و legion در برند لنوو انتخاب کنید با تشکر
 • کاربر مهمان
 • سه شنبه 18 آذر 1399 - 23:09
 • 0
 • 0
سلام. می خواستم بدونم فرکانس پردازنده 1.80GHz up to 4.90GHz یعنی چی؟ از کجا بدونم لپ تاپی که می خرم. پردازنده آش دقیقاً چند گیگاهرتز است؟
 • مدیر سایت
 • چهار شنبه 19 آذر 1399 - 13:09
 • 0
 • 0
دوست عزیز سلام، در مشخصات سی پی یو چند مورد را باید بررسی نمایید برای مثال فرکانس سی پی یو که وقتی 1.80GHz up to 4.90GHz باشد یعنی فرکانس پردازنده لپ تاپ از اجرای نرم افزار های سبک تر بافرکانس پایین استفاده میکند و اجرای نرم افزار های سنگین تا 4.90 گیگاهرتز استفاده میکند .با تشکر
 • کاربر مهمان
 • دوشنبه 17 آذر 1399 - 11:09
 • 0
 • 0
سلام وقتتون بخیر، برای اجرای بازی مثل Shadow of the Tomb Raider و بازی های مشابه، باید حداقل گرافیک یک لپتاپ چه مقدار باشه ؟ و بنظرتون لپتاپ های ایسوس مناسب ترند برای بازی یا لنوو؟
 • مدیر سایت
 • چهار شنبه 19 آذر 1399 - 16:09
 • 0
 • 0
دوست عزیز سلام، لپ تاپ مناسب برای بازی های مد نظر شما حداقل رم 8گیگ و حداقل کرافیک 1050 باید باشد ضمنا برای بازی سری ROG برند ایسوس مناسب تر است با تشکر
 • کاربر مهمان
 • شنبه 15 آذر 1399 - 22:09
 • 0
 • 0
باسلام و خسته نباشید یه لپ تاپ مخصوص مهندسی عمران میخواستم، چه مدلی را پیشنهاد میکنید.
 • مدیر سایت
 • یکشنبه 16 آذر 1399 - 11:09
 • 0
 • 0
دوست عزیز سلام، استفاده از لپ تاپ جهت امور مهندسی عمران حداقل از سی پی یو CORE I7 حداقل رم 8گیگ به بالا و گرافیک 4گیگ باشد و البته حافظه SSD هم داشته باشد بهتر است چون سرعت کار را بالا میبرد و پیشنهاد لپ تاپ ایسوس ASUS VivoBook K571LI i7-16GB-1TB+256SSD-1650TI 4GB-FHD و مدل های مشابه می باشد با تشکر
 • کاربر مهمان
 • پنجشنبه 13 آذر 1399 - 09:09
 • 0
 • 0
سلام میشه بگید لپتاپ هایی که نوشتید به زودی دقیقا چه زمانی عرضه میشن؟ منتظرید قیمت دلار باز بره بالا بعد برای فروش بزارید؟
 • مدیر سایت
 • شنبه 15 آذر 1399 - 15:09
 • 0
 • 0
دوست عزیز سلام، لپ تاپ هایی که به زودی هستند جزء لپ تاپ هایی هستند که وارد بازار شده است اما هنوز وارد بازار ایران نشده است و زمان دقیقی برای فروش مشخص نیست به همین دلیل گزینه به زودی روی این موارد اعمال می شود .با تشکر
 • کاربر مهمان
 • یکشنبه 09 آذر 1399 - 22:09
 • 0
 • 0
سلام وقتتون بخیر ، من رشتم کامپیوتره و یه لپتاپ می خوام که پاسخگویی نیازهای روزانم باشه و نرم افزارهای ویژوال استودیو 2019 و متلب و همینطور فوتوشاپ و نصب کنم و هنگ نکنه ، میشه یه لپتاپی معرفی کنید بهم که زیر بیست میلیون قیمت داشته باشه و حداقل core3 باشه لطفا
 • مدیر سایت
 • سه شنبه 11 آذر 1399 - 11:09
 • 0
 • 0
دوست عزیز سلام. جهت خرید لپ تاپ با انجام امور مد نظر بهتر است از سی پی یو core i5 و رم حداقل 8گیگ و گرافیک 2گیگ تهیه کنید ضمنا اگر لپ تاپ دارای هارد ssd هم باشد خیلی بهتر است برای مثال لینک زیر وارد شوید https://www.asuscenter.ir/محصول/7120/لپ-تاپ-ایسوس-asus-vivobook-15-r521jb-i5-1035g1-8gb-1tb-mx110-2gb-fhd
 • کاربر مهمان
 • یکشنبه 09 آذر 1399 - 16:09
 • 0
 • 0
سلام من ی دانش اموز هستم و لپ تاپ برای کار های روزمره و کلاس ها نیاز دارم که قیمت مناسب باشه .جه مدل پیشنهاد میکنید؟
 • مدیر سایت
 • دوشنبه 10 آذر 1399 - 18:09
 • 0
 • 0
دوست عزیز سلام ، لپ تاپ مناسب دانش آموز جهت کلاس آنلاین و امور تحصیلی به مشخصات خاصی نیاز ندارد و با لپ تاپ مشخصات پایین هم میتوانید تهیه کنید برای مثال مدل لپ تاپ ایسوس Asus VivoBook X543MA Celeron-4GB-1TB-INTEL FHD مناسب است با تشکر https://www.asuscenter.ir/%D9%85%D8%AD%D8%B5%D9%88%D9%84/6567/%D9%84%D9%BE-%D8%AA%D8%A7%D9%BE-%D8%A7%DB%8C%D8%B3%D9%88%D8%B3-asus-vivobook-x543ma-celeron-4gb-1tb-intel-fhd
 • کاربر مهمان
 • چهار شنبه 05 آذر 1399 - 17:09
 • 0
 • 0
با سلام با توجه به این که نوشتید باطری ها بعد از این که فول شارژ شدن، خود به خود از مدار خارج میشه خیلی خوبه که چون به نظرم یکی از اصلی ترین چالش های نگهداری درست از لپتاپ، نگهداری درست از باطریشه !!!
 • مدیر سایت
 • سه شنبه 11 آذر 1399 - 11:09
 • 0
 • 0
با تشکر از ثبت نظر شما
 • کاربر مهمان
 • چهار شنبه 05 آذر 1399 - 01:09
 • 0
 • 0
سلام خسته نباشید ، میشه لطف کنید یه لپتاپ مناسب برای فوتوشاپ به من معرفی کنید؟ برندش زیاد فرقی نداره برام فقط می خوام بدون هیچ مشکلی آخرین ورژن فوتوشاپ، نرم افزار های گرافیکی و 3dmax رو اجرا کنه. تو رنج قیمت پایین و مناسب تر چه مدلی رو بهم پیشنهاد میکنین؟ ممنون میشم اگه راهنماییم کنین.
 • مدیر سایت
 • چهار شنبه 05 آذر 1399 - 17:09
 • 0
 • 0
دوست عزیز سلام... برای خرید لپ تاپ با کارایی که میخواهید چند نمونه میشود به شما پیشنهاد داد اما اگر رنج مبلغی که میخواهید هزینه کنید را مشخص میکردید خیلی بهتر میتوانستیم راهنمایی کنیم ، به هر حال مدل لپ تاپ ایسوس Asus VivoBook 15 R521JB i7 1065UG7-8GB-1TB-MX110 2GB-FHD
 • کاربر مهمان
 • چهار شنبه 26 شهریور 1399 - 09:06
 • 0
 • 0
سلام وقت بخیر رشته مهندسی شیمی یه لب تاپ خوب تا ۵۰میلسون میشه معرفی کنید
 • مدیر سایت
 • چهار شنبه 26 شهریور 1399 - 20:06
 • 0
 • 0
سلام وقت بخیر ... اگر لپ تاپی با مشخصات بالا میخواهید میتوان از سری گیم ایسوس استفاده کنید به لینک زیر وارد شوید ...با تشکرhttps://www.asuscenter.ir/%D8%AC%D8%B3%D8%AA%D8%AC%D9%88/343/%D9%84%D9%BE-%D8%AA%D8%A7%D9%BE/%D9%84%D9%BE-%D8%AA%D8%A7%D9%BE-%D9%88-%D8%A7%D9%84%D8%AA%D8%B1%D8%A7%D8%A8%D9%88%DA%A9/%D8%B1%D8%AF%D9%87-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%A8%D8%B1%DB%8C-%D9%84%D9%BE-%D8%AA%D8%A7%D9%BE/%D9%84%D9%BE-%D8%AA%D8%A7%D9%BE-%D9%85%D8%AE%D8%B5%D9%88%D8%B5-%D8%A8%D8%A7%D8%B2%DB%8C
 • کاربر مهمان
 • سه شنبه 25 شهریور 1399 - 09:06
 • 0
 • 0
سلام.میخواستم بدونم لب تاپ هاتون کیبرد فارسی دارند؟
 • مدیر سایت
 • چهار شنبه 26 شهریور 1399 - 20:06
 • 0
 • 0
دوست عزیز سلام ... هیچ مورد از لپ تاپ ها کیبورد فارسی ندارد ... با تشکر
 • کاربر مهمان
 • سه شنبه 18 شهریور 1399 - 02:06
 • 0
 • 0
لپ تاپ ایسوس میخوام کورای ۳ و گرافیک ۲ کمترین قیمت ک موجود دارین چنده
 • مدیر سایت
 • شنبه 22 شهریور 1399 - 19:06
 • 0
 • 0
دوست عزیز سلام ..قیمتها مدام در حال نوسان می باشد و نمیتوان قیمتی ثابت اعلام کرد اما لینک میفرستیم بررسی کنید https://www.asuscenter.ir/%D9%85%D8%AD%D8%B5%D9%88%D9%84/6605/%D9%84%D9%BE-%D8%AA%D8%A7%D9%BE-%D8%A7%DB%8C%D8%B3%D9%88%D8%B3-asus-vivobook-k543ub-i3-8130u-4gb-1tb-mx110-2gb-fhd
 • کاربر مهمان
 • چهار شنبه 29 مرداد 1399 - 03:05
 • 0
 • 0
به نظر من دیگه به سختی میشه ایسوس در رده ی انتخاب ها قرار داد چون لپ تاپ های بدرد بخورش نجومی رفته بالا لبته باقی برند ها هم همین قضیه برقراره ولی الباقی حق انتخاب بیشتری داری
 • مدیر سایت
 • یکشنبه 02 شهریور 1399 - 10:06
 • 0
 • 0
دوست عزیز سلام...با توجه به کیفیت و برند ایسوس و پشتیبانی قوی در ایران از لحاظ قیمت این برند نسبت به دیگر برندها گران تر است ولی در کل افزایش قیمت روی همه برندها و مدل ها اعمال شده است ... باتشکر
 • کاربر مهمان
 • سه شنبه 14 مرداد 1399 - 11:05
 • 0
 • 0
سلام میخواستم بدونم لپتاپ lenovo ideapads540 i5 موجود دارید و کمترین قیمتش چقد هست ؟
 • مدیر سایت
 • چهار شنبه 15 مرداد 1399 - 20:05
 • 0
 • 0
دوست عزیز سلام...بله این لپ تاپ با مشخصات متنوع موجود است که کمترین قیمت با مشخصات لپ تاپ لنوو Lenovo Ideapad S540 i5 8265U-8GB-1TB+128SSD-GTX 1650-4GB-FHD می باشد ... با تشکر
 • کاربر مهمان
 • شنبه 04 مرداد 1399 - 19:05
 • 0
 • 0
سلام. یک لب تاب ۱۱ اینچی میخواستم.
 • مدیر سایت
 • یکشنبه 05 مرداد 1399 - 17:05
 • 0
 • 0
دوست عزیز سلام... لپ تاپ 11 اینچی موجود نداریم ... اما در سری ZENBOOK ایسوس لپ تاپ 13 اینچی موجود است مانند UX334FLC و سری Sایسوس مانند S330FL و S330FL
 • کاربر مهمان
 • چهار شنبه 01 مرداد 1399 - 12:05
 • 0
 • 0
از 75 تومن رسید به 85 تومن، بعد 95 تومن، دلار اومد پایین اما قیمت لپ تاپ نه، این داستان: گوش بُرها خوب می بُرند!
 • مدیر سایت
 • پنجشنبه 02 مرداد 1399 - 11:05
 • 0
 • 0
دوست عزیز سلام...بله ماهم با نظر شما کاملا موافقیم و به همین روال زمانیکه نرخ دلار بالا تر میشه کالا را خیلی گرون تر میخریم و زمانیکه نرخ دلار پایین میشود وارد کننده ها قیمتها را چندان پایین نمیاورند و متاسفانه با قیمت مناسب نمیتوان خرید کرد ... با تشکر
 • کاربر مهمان
 • سه شنبه 31 تیر 1399 - 22:04
 • 0
 • 0
سلام lenovo L3-BE CORE I3 RAM:12 موجود دارین چون زنگ زدم گفتن تو مشهد نداریم پس چرا تو سایت زده دارین؟
 • مدیر سایت
 • پنجشنبه 02 مرداد 1399 - 11:05
 • 0
 • 0
دوست عزیز سلام... این لپ تاپ را موجود داریم اما در انبار تهران است و اگر میخواهید برای شما به صورت سفارشی به انبار مشهد منتقل میکنیم ... با تشکر
 • کاربر مهمان
 • چهار شنبه 17 اردیبهشت 1399 - 12:02
 • 0
 • 0
من قبلا از دوبار ازتون دستگاه ایسوس خریدم و واقعا راضی ام و این بار یک دستگاه معمولی میخواستم و به پیشنهاد همکاراتون در بخش فنی و پشتیبانی لنوو تهیه کردم و با هزینه کمتر و واقعا راضی هستم - بابت پاسخگویی و راهنمایی های دقیق و کاملتون تشکر میکنم
 • مدیر سایت
 • چهار شنبه 17 اردیبهشت 1399 - 12:02
 • 0
 • 0
دوست عزیز سلام... از خرید و نظر شما سپاسگذاریم
 • کاربر مهمان
 • یکشنبه 25 اسفند 1398 - 09:12
 • 0
 • 0
سلام واحترام لپ تاپ ایسوس مدل fx553vda به فروش نمی زارید؟
 • مدیر سایت
 • سه شنبه 19 فروردین 1399 - 10:01
 • 0
 • 0
دوست عزیز سلام..فعلا چنین مدلی برای فروش در سایت ارائه نشده است .با تشکر
 • کاربر مهمان
 • پنجشنبه 22 اسفند 1398 - 01:12
 • 0
 • 0
سلام بنده یک لب تاب ایسوس ده اینج دارم که صفحه نمایش ان ترک برداشته فشار خورده خواستم ببینم دارید شیشه ان را یا خیر قیمت ان چقدر است
 • مدیر سایت
 • شنبه 24 اسفند 1398 - 18:12
 • 0
 • 0
دوست عزیز سلام... لطفا با شماره تلفن 05137038 داخلی 2 (بخش فنی ) تماس بگیرید و با همکاران بخش فنی مشاوره کنید ..با تشکر
 • کاربر مهمان
 • پنجشنبه 10 بهمن 1398 - 13:11
 • 0
 • 0
سلام نیاز به کابل فلت تصویر لپ تاپ ایسوس مدل v500ca دارم.ظاهرا این مدل توی ایران وهیچ سایت اینترنتی پیدا نمیشه.لطفا دراین خصوص بنده را راهنمایی فرمائید
 • مدیر سایت
 • شنبه 12 بهمن 1398 - 19:11
 • 0
 • 1
دوست عزیزسلام ... لطفا با شماره تلفن ها تماس بگیرید و با همکاران بخش فنی مشاوره کنید ..با تشکر
 • کاربر مهمان
 • دوشنبه 07 بهمن 1398 - 17:11
 • 0
 • 0
سلام گارانتی همه لپ تاپ ها اصلی هست ؟
 • مدیر سایت
 • دوشنبه 07 بهمن 1398 - 18:11
 • 0
 • 0
دوست عزیز سلام.. تمامی مشخصات و رنگ و گارانتی محصول به صورت جزئی قید شده است میتوانید با مراجعه به صفحه همان محصول مشخصات را مشاهده کنید .. باتشکر
پرسش و پاسخ و ارسال نظرات
پیغام:
کد مقابل را وارد کنید ...