مقایسه کن حذف همه
051-37661669
10:41   شنبه 30 دی 1396
دسترسی سریع
مقایسه
مقایسه
مقایسه
مقایسه
مقایسه
مقایسه
مقایسه
مقایسه
مقایسه
مقایسه
مقایسه
مقایسه
مقایسه
مقایسه
مقایسه

راهنمای خرید تبلت ویژه کودکان و نوجوانان

همان‌طور که می‌دانید تبلت‌ها، وسایل الکترونیکی ظریفی هستند و برای وبگردی و استفاده از نرم‌افزارهای مختلف طراحی شده اند ، به همین دلیل استفاده از آن برای کودکان توصیه نمی‌شود . امادر هر حال امروزه هیچ وسیله‌ای جذاب‌تر از تبلت برای کودکان نیست . به همین دلیل در بازار شاهد عرضه تبلت‌های مخصوص کودکان هستیم؛ تبلت‌هایی که اکثرا در رنگ‌های شاد و با بدنه‌هایی مستحکم به بازار عرضه شده اند و میزبان نرم‌افزارهایی ویژه بازی ، آموزش و سرگرمی‌هستند . از این رو در اینجا نکاتی را جهت انتخاب تبلتی مناسب ویژه کودکان گرد هم آورده ایم .

دوام و پایداری تبلت ویژه کودکان

یک تبلت در دست حتی دقیق ترین و با توجه ترین کودکان نیز در معرض خطر افتادن و سقوط قرار دارد. بنابراین این تبلت ها باید دارای ویژگی هایی همچون دسته های ضخیم برای کاهش ریسک سقوط های تصادفی و ضربه گیرهای لاستیکی جهت محافظت از آسیب های ناشی از سقوط باشند .

برخی تبلت ها دارای این ویژگی ها به صورت داخلی می باشند در حالی که برخی نیز نیازمند قالب های محافظتی اضافی می باشند . این قالب ها همچنین می تواند یک سطح مقاوم در برابر آب را نیز ایجاد کنند که ممکن است نکته ای بسیار مفید باشد مثلا هنگامی که محتویات یک پاکت آبمیوه بر روی تبلت بریزد .

اندازه، صفحه نمایش و قدرت

تبلت های با صفحه نمایش های هشت اینچی برای بزرگسالان طراحی شده اند و در دست کودکان دارای نسبت عجیب و غیر قابل قبولی هستند. صفحه نمایش های پنج تا هفت اینچی می توانند برای این رده سنی مناسب تر باشند. همچنین باید به یاد داشت که آن ضربه گیرهای محافظ و قاب های ضخیم اندازه دستگاه را افزایش خواهند داد . رزولوشن صفحه نمایش نیز می تواند متفاوت باشد به طوری که برخی تبلت های مخصوص کودکان دارای رزولوشن های کم صفحه نمایش می باشند. اگر فرزند شما با دستگاه های با صفحه نمایش های برتر کار کرده باشد فورا به تفاوت رزولوشن تبلت خود با دیگر دستگاه ها پی خواهد برد. در مورد قدرت و توان نیز چیز مشابه ای می توان گفت. کودکانی که از گجت های بالاتری استفاده کرده اند، تبلت های کم قدرت تر را کمی کندتر می دانند .

سیستم عامل و کنترل والدین

تبلت کودکان طیفی از سیستم های عامل را اجرا می کنند که می توان از جمله آن ها مدل های خاص کودکان توسعه داده شده توسط LeapFrog و VTech ، نسخه های سفارشی اندروید را نام برد .

سیستم عامل مخصوص کودکان برای کودکان و جهت کنترل و استفاده ایمن آن ها طراحی شده اند و با ویژگی هایی همچون برنامه های تاییدی مربی و مرورگر وب مخصوص کودکان همراه است. این سیستم ها همچنین دارای برنامه کنترل والدین داخلی برای محدود کردن استفاده های کودکان می باشد و از این رو والدین می توانند مراقبت بیشتری را به منظور محدودیت های امن و راه اندازی تبلت کودکان خود داشته باشند .

برنامه ها و نرم افزارهای کاربردی

اگر شما بر روی اسمارت فون و یا تبلت خود برنامه ای مورد علاقه فراوان کودک خود دارید، احتمالا تمایل دارید که این برنامه در تبلت آن ها نیز موجود باشد. خوشبختانه با تبلت کودکان تقریبا با همان انتخاب برنامه ای که با هر گونه تبلت اندرویدی دیگر بدان دستیابی دارید، مواجه می شوید. برخی تولیدکنندگان نیز فروشگاه کودکانه خاصی را ایجاد کرده اند که در آن برنامه های کودک پسندانه ای با نظارت متخصصان قرار داده شده است .

گفته می شود که سیستم های LeapFrog  وVTech  احتمالا با داشتن کتابخانه های بزرگ از محتویات در حال توسعه و مناسب گروه های سنی آموزشی، هنوز در حال کار بر روی کیفیت عناوین خود است. آن ها همچنین با شخصیت هایی همچون دیزنی جهت اطمینان از نمایش مناسب کاراکترهای مورد علاقه کودکان، در معامله هستند. اما تمامی این ها مستلزم پرداخت هزینه هایی می باشد و هزینه دانلود آن ها بسیار بیشتر از دیگر فروشگاه های برنامه ای و نرم افزاری می باشد و می تواند تا 25 دلار باشد .

امیدواریم که به شما در مدنظر قرار دادن مسائل و نکات مهم در انتخاب تبلت ویژه کودکان با بیان نکاتی مانند دوام، وجود یک سیستم عامل مخصوص کودکان، یا سازگاری با برنامه های دیگر، به محدود کردن جستجوی شما کمک کرده باشیم.
ایسوس سنتر ؛ واحد پشتیبانی و خدمات پس از فروش