ثبت سفارش
تعداد
عنوان

مادربرد ایسوس

بررسی ویژگی و تکنولوژی های بکار رفته در انواع مادربرد ایسوس (ASUS) 

مادربرد یکی ازاجزای اساسی و مهم کامپیوترها محسوب می گردد . در سال ۱۹۸۲ همزمان با ارائه اولین کامپیوترها از مادربرد استفاده گردید. در واقع وظیفه مادربرد کنترل پردازشگر مرکزی و ارتباط دادن آن با قسمت‌های دیگر است. انتخاب مادربرد ، یکی از تصمیمات مهم در زمان تهیه و یا ارتقاء یک کامپیوترمی باشد، که علاوه بر تاثیر مستقیم بر عملکرد فعلی سیستم ، بیانگر انعطاف سیستم در زمان ارتقاء نیز می باشد . قابلیت های فعلی یک کامپیوتر و پتانسیل های ارتقاء آن در آینده ، همگی به نوع مادربرد انتخابی بستگی دارد . در ذیل به بررسی انواع مادربرد ایسوس و تکنولوژی های منحصر به فرد موجود در مادربرد ایسوس می پردازیم . با ایسوس سنتر همراه باشید.

 pic

pic

pic 

تکنولوژی چند هسته ای در مادربرد ایسوس AMD® Socket AM3 multi-core

در برخی از انواع مادربرد ایسوس از تکنولوژی چند هسته ای AMD® Socket AM3 multi-core با کش L3  بهره برده شده و همین موضوع باعث اورکلاکینگ بسیار بهتر و مصرف برق کمتر میگردد. سرعت انتقال اطلاعات تا 5200MT/s  با استفاده از تکنولوژی HyperTransport™ 3.0  امکان پذیر است. این مادربرد ایسوس (ASUS)  از CPU  های 45nm  شرکت AMD  پشتیبانی می نماید .

در برخی مادربرد ایسوس که از چیپستAMD 890FX استفاده شده قابلیت پشتیبانی از 5.2GT/s HyperTransport™ 3.0 و PCI Express™ 2.0 x16  جهت پشتیبانی از بالاترین سرعت انتقال اطلاعات برآورده شده است .

پشتیبانی از CPU  های مطرح شرکت AMD  چون AM3  و multi-core  این مادربرردها را برای عملکردی عالی و اورکلاکی چشم گیر آماده میکند .

pic 

pic

pic 

پشتیبانی مادربرد ایسوس از تکنولوژی ATI CrossFireX جهت ارائه سرعت و وضوح بالای تصاویر بدون نیاز به تغییر مقیاس صفحه نمایش در اجرای برنامه ها (مثل بازی) را ممکن می سازد .

این تکنولوژی شما را قادر به اجرای بهتر و بالاتر تنظیماتی چون anti-aliasing, anisotropic filtering, shading, and texture می سازد (مخصوصا در گیم و برنامه های سنگین گرافیکی) . در بخش ATI Catalyst™ Control Center نیز میتوان به تنظیمات پیشرفته 3D دست یافت .

کراس فایر در مادربرد چیست؟

شرکت ATI به‌عنوان اصلی‌ترین رقیب nVIDIA دست به طراحی و معرفی فناوری جدیدی زد که امکان استفاده از دو کارت گرافیک را برای کارت‌های گرافیکی مبتنی بر محصولات ATI میسر می‌کرد .

ATI  این فناوری را CrossFire نام نهاد. بنابراین در بازار امروز دو نوع مادربرد برای کارت‌ گرافیک وجود دارند که برخی از فناوری SLI و برخی از فناوری CrossFire پشتیبانی می‌کنند .

فناوری اختصاصی nVIDIA این امکان را در اختیار مادربرد ایسوس قرار می‌دهد تا از دو کارت گرافیک همزمان که چیپ‌ گرافیکی آن از محصولات nVIDIA باشد، بر روی یک مادربرد استفاده کنند . با این کار توان پردازشی موتورهای بازی‌ها دوبرابر می‌شود. در زمان کوتاهی پس از آن انواع کارت‌ گرافیک متناسب با این فناوری روانه بازار شدند که عنوان SLi Ready را یدک می‌کشیدند .

تکنولوژی  sliمربوط به  nvidiaو crossfire در مادربرد ایسوس به ما امکان استفاده همزمان از دو کارت گرافیک را میدهد . این کارتها با داشتن قدرت بالا آهنگ پخش تصاویر سه بعدی را دو برابر می نماید و بازیها گرافیکی را با سرعت بالا و بدون مشکل اجرا می کند . برای کاربرانی که multitasking کار میکنند این تکنولوژی بسیار با ارزش است. این فناوری در مادربرد ایسوس چهار خروجی  vgaرا فراهم میکند و روی هر یک از مانیتور ها میتوان برنامه ای جداگانه را به نمایش گذاشت .

از نظر قدرت پردازش سه بعدی ati قویتر از nvidia است اما در عمل تفاوتی در میان دو کارت نیست . نصب و راه اندازی کارت های sli در مقایسه با crossfire ساده تر میباشد. یکی از امکانات کارتهای nvidia امکان نشان دادن درجه حرارت هر کدام از کارت ها می باشد که از اهمیت زیادی بر خوردار است .

فناوری Crossfire x در مادربرد ایسوس

crossfire x  نسل بعد از crossfire به فناوری کارت گرافیک و مادربرد گفته می شود ،که توانایی جمع شدن با بیشتر از یک کارت را دارند یعنی وقتی شما 3 یا 4 کارت گرافیک رو با هم وصل کنید طبیعتا از این تکنولوژی استفاده کرده اید کارت های این رده دارای یک یا دو پل crossfire هستند و مادربرد هایی هم که از crossfire x پشتیبانی می کنند طبیعتا داری 3 یا 4 تا اسلت 16 PCIx برای کارت گرافیک هستند .

اساسا می توان گفت که نحوه عملیات این تکنولوژی ها  CrossFire و CrossFireX و Hybrid CrossFireX  یکی است و هدف در آنها ایجاد پردازش موازی بین دو یا تعداد بیشتری کارت گرافیک است. در واقع با استفاده از پردازنده همزمان و موازی در دو یا چند کارت گرافیک بر روی تصاویر گرافیکی بصورت بهینه تر ارائه خواهد شد .

تکنولوژی  PCI EXPRESS 2.0 در مادربرد ایسوس

در انواع مادربرد ایسوس که از تکنولوژی PCI EXPRESS 2.0 پشتیبانی می کنند سرعت انتقال داده و پهنای باند تا 2 برابر افزایش می یابد.

pic 

 

 pic

پشتیبانی از DVIو RGB  ،Full HD 1080p Multimedia Home-Theater  در مادربرد ایسوس

برخی از انواع مادربرد ایسوس  (ASUS) دارای یک سیستم چند رسانه ای است که باعث لذت بردن کل خانواده می شود. با خروجی های صوتی و تصویری مادربرد ایسوس لذت را برای افراد خانواده به ارمغان بیاورید  .

pic 

pic

 pic

پشتیبانی از نسل USB 3.0  و SATA III  در مادربرد ایسوس

با توجه به امکان پشتیبانی از جدیدترین تکنولوژی پهنای باند توسط برخی انواع مادربرد ایسوس (ASUS ) ، کاربران قادرخواهند بود تا انتقال دیتا و اطلاعات را به شکل فوق العاده سریع تجربه نمایند. یک چیپ منحصربه فرد PCIe X4  قادراست تا ضمن فراهم آوردن امکان پشتیبانی از SATA 6G  و USB 3.0 ، سرعت انتقال دیتا را تا میزان 10 برابر استانداردهای کنونی مربوط به USB 2.0  افزایش دهد . این میزان رشد درسرعت تبادل اطلاعات موجب می شود تا کاربران بتوانند به عنوان نمونه یک فیلم 25 گیگابایتی از نوع HD  را درمدت زمان تنها 70 ثانیه منتقل نمایند و یا یک آهنگ 4 مگا بایتی را درمدت زمانی کمتر از 0.01 ذخیره نمایند. شما با استفاده از درگاه USB3.0   در مادربرد ایسوس (ASUS )می توانید ،اطلاعات را با سرعتی حدود 4.8Gbps  انتقال دهید و با استفاده از SATAIII   در مادربرد ایسوس می توانید اطلاعات را با سرعتی حدود 6Gbps  انتقال دهید .

تکنولوژی TurboV  EVO در مادربرد ایسوس   

این تکنولوژی در مادربرد ایسوس باعث کنترل هوشمند سرعت و فشار، تنظیم خودکار کلاک و افزایش عملکرد می شود .

pic

pic

 pic

تکنولوژی ASUS Turbo Key  در مادربرد ایسوس 

کلیدASUS TURBO KEY  که به کاربر اجازه اجرای سریع اورکلاک را در بازی یا برنامه های سنگین می دهد. در واقع می توانیم قدرت پردازش پردازنده را با این تکنولوژی افزایش  دهیم . 

 pic

pic

 pic

تکنولوژی GPU Boost در مادربرد ایسوس

 

این تکنولوژی در مدل هایی که از دوکارت گرافیک شامل یک کارت مستقل برای بازی (Dedicated ) و کارهای گرافیکی سنگین می باشد و یک کارت گرافیک با مصرف انرژی کم می باشد که از نوع Arrandale یا Onboard بوده و هنگام استفاده از برنامه های معمولی مانند حسابداری ، استفاده از اینترنت و برنامه های آفیس برای مصرف کمتر برق از آن استفاده می شود و (GPU Boost ) وظیفه تعویض حالت کاربری بین این دو کارت گرافیک را برای دسترسی سریع و در لحظه برعهده دارد.

 

فناوری AMD Cool ´n´ Quiet! Technology در مادربرد ایسوس

این فناوری در مادربرد ایسوس (ASUS )، که بر عملکرد سیستم نظارت دارد و به طور خودکار ولتاژ CPU و فرکانس را برای یک محیط خنک و آرام تنظیم می کند .

 pic

pic

 pic

فناوری Uses 100% All High-quality Conductive Polymer Capacitors درمادربرد ایسوس

 

این تکنولوژی در جمعی از انواع مادربرد ایسوس (ASUS ) با استفاده از خازن های پلیمری رسانا با کیفیت بالا باعث دوام مادربرد، بهبود طول عمر، و افزایش ظرفیت حرارتی می شود.

تکنولوژی  64bit CPU support درمادربرد ایسوس  

 

محاسبات 64 بیتی، فناوری جایگزین معماری های 32 بیتی در مادربرد ایسوس (ASUS ) می باشد که باعث ارائه عملکرد سیستم های پیشرفته ، حافظه با دسترسی سریع تر و افزایش بهره وری می شود. این فناوری با سازگاری و انعطاف پذیری عالی پشتیبانی از هر دو معماری 64 یا 32 بیتی را در مادربرد ایسوس (ASUS ) فراهم کرده است.

تکنولوژی Serial ATA 3Gb/s در مادربرد ایسوس

 

پشتیبانی از درایوهای SATA II که سرعت جابه جایی و ذخیره اطلاعات آن ها 3GB/s می باشد.

 pic

 pic

 pic

تکنولوژی High Definition Audio درمادربرد ایسوس

 

با کارت صدای 8-کانل صوتی HD با کیفیت بالا و خروجی صوتی 124KHz/24bit از سیستم زیر و بم صدای کامپیوتر خود لذت ببرید. 

pic 

pic 

 pic

واحد کنترل قدرت و انرژی ASUS EPU در مادربرد ایسوس

 

این تکنولوژی در مادربرد ایسوس (ASUS ) می تواند میزان مصرف انرژی را نیز به نحو چشمگیری کاهش دهد (80% ذخیره سازی انرژی). این چیپ با مدیریت ولتاژ قطعات مادربرد، به شما این امکان را می دهد تا با مصرف کمتر انرژی، کارایی بیشتر و بهینه تری را از مادربرد خود شاهد باشید.

 pic

pic 

 pic

استفاده از تکنولوژی DTS درمادربرد ایسوس (ASUS) برای داشتن صدایی شفاف وگوش نواز

 

به کارگیری تکنولوژی DTS Surround Sensation UltraPC ™ در مادربرد ایسوس (ASUS ) موجب می شود تا کامپیوترهای خانگی نیز قادربه تولید صدای surround سینمایی باشند.این امر ازطریق ایجاد یک کانال مرکزی و کانال های پشتی و حتی دوبلندگو و هدفون امکان پذیر خواهد بود و کاربران این امکان را خواهند داشت تا صدایی جذاب  را از تمامی جهات تجربه نمایند.درهمین حال آنها قادرخواهند بود تا از صدایی مجازی ازنوع 5.1 کاناله نیز بهره مند باشند بدون آنکه دیگر نیازی به تهیه سخت افزار اضافه داشته باشند. تکنولوژی DTS درواقع از دو بخش شفاف ساز صدا (Voice Clarification ) و تقویت کننده زیرو بم صدا(Bass Enhancement ) تشکیل شده است.

تکنولوژی CrashFree BIOS 3 در مادربرد ایسوس  

 

 این ویژگی مادربرد ایسوس (ASUS ) به کاربران اجازه می دهد تا اطلاعات خراب BIOS را به راحتی و با استفاده از فلش حاوی فایل BIOS باز گردانند. این ابزار موجب صرفه جویی در زمان و هزینه می شود و دیگر نیازی به تعویض تراشه BIOS نمی باشد.

تکنولوژی  O.C. Profileدر مادربرد ایسوس  

 

شما می توانید تنظیمات مورد علاقه BIOS و اورکلاکینگ مادربرد ایسوس خود را به راحتی در یک فایل ذخیره کنید و آن را به اشتراک بگذارید یا بعدا از آن استفاده نمایید.

تکنولوژی EZ Flash2 در مادربرد ایسوس  

 

یک ابزار کاربر پسند در مادربرد ایسوس (ASUS ) برای به روز رسانی BIOS است. شما می توانید با استفاده از فلاپی دیسک یا فلش و با فشردن یک کلید قبل از ورود به سیستم عامل BIOS را به روز کنید.

pic 

pic 

 pic

تکنولوژیMemOK ،درمادربرد ایسوس

 

این امکان مادربرد ایسوس (ASUS ) درواقع برای رفع نگرانی های کاربران درزمینه ارتقاء رسانی حافظه مادربرد طراحی شده است.درزمان هایی که پس از نصب RAM جدید،عمل راه اندازی مجدد دچار مشکل گردد؛ تمام آن چیزی که کاربران بدان نیازدارند دکمه مخصوص امکان MemOK است که برروی مادربرد ایسوس (ASUS ) واقع شده است را فشار دهند و سپس این امکان بصورت خودکار تنظیمات مربوط به راه اندازی موفق سیستم را انجام می دهد. دکمه امکان MemOK قادراست تا به سرعت تمامی موارد و مشکلات مربوط به حافظه را حتی در زمان هایی که حافظه معمولی استفاده شده است را شناسایی و مرتفع سازد.

 pic

pic 

 pic

تکنولوژی  Express Gateدر مادربرد ایسوس  

 

 دراین سری مادربرد ایسوس (ASUS ) ،کاربران می توانند دسترسی فوق العاده سریع (حدودا  5 ثانیه) به برخی ازامکانات و برنامه های آنلاین نظیر اسکایپ،اینترنت،مالتی مدیا،عکس ها،صفحات وب و بازیهای آنلاین داشته باشند. لازم به ذکر است که این سری از مادربردهای ایسوس (ASUS ) تمامی درایورهای ویندوز 7 را نیز شامل می شوند و کاربران به راحتی قادرخواهند بود تا ازاین سیستم عامل نیز استفاده نمایند.

 pic

 pic

 pic

تکنولوژی Core Unlocker در مادربرد ایسوس  

 

از قابلیت های این تكنولوژی در مادربرد ایسوس (ASUS ) می‌توان به فعال كردن یكی از دو هسته غیرفعال در مواقعی كه یكی از هسته‌های قفل شده معیوب باشد اشاره كرد كه برای اولین بار در مادربردهای موجود در بازار مشاهده می‌شود. این قابلیت تنها با استفاده از یك كلید بر روی مادربرد ایسوس (ASUS ) و یا فشردن كلید 4 در روی كیبرد هنگام بوت شدن سیستم در اختیار كاربر قرار می‌گیرد. این تكنولوژی باعث افزایش فوری كارایی می‌شود.

 pic

pic 

 pic

تکنولوژی  CPU Level Upدرمادربرد ایسوس

 

با استفاده از این امکان مورد استفاده در مادربرد ایسوس (ASUS ) کاربران قادرخواهند بود تا کارایی پردازشگرسیستم خود را تنها با یک کلیک ساده و به شکل آنی ارتقاء دهند.

 pic

pic 

 pic

تکنولوژی Xtreme Phase در مادربرد ایسوس (ASUS)

 

این فناوری یک طراحی منحصر به فرد دربهینه سازی فازهای مدارتغذیه می باشد و می تواند موجب بهبود عملکرد و کاهش میزان نوسانات ولتاژ پردازنده گردد. این تکنولوژی یک طراحی مناسب برای سیستم توزیع توان (پاور) می باشد که می تواند انرژی مورد نیازمادربرد ایسوس (ASUS ) را به شکلی پایدار تامین نماید. همچنین طراحی مناسب فازهای پاور در مادربرد ایسوس (ASUS ) موجب می شود تا نوسانات ولتاژ به شکل قابل توجهی کاهش و درنتیجه پایداری و ثبات سیستم تولید و توزیع پاور بهبود یابد.این میزان ثبات و پایداری موجب می شود تا ضمن کاهش حرارت تولید شده توسط مادربرد ، کارایی سیستم نیز به نحو چشمگیری افزایش یابد.

  pic

pic 

 pic

تکنولوژی  Turbo Unlockerدر مادربرد ایسوس

با استفاده از این تكنولوژی مادربرد ایسوس (ASUS ) در مواقع مورد نیاز، مادربرد به صورت هوشمند با توجه به كارایی مورد نیاز اقدام به افزایش فركانس هسته یا هسته‌های پردازنده می‌كند تا كارایی سیستم را ارتقا دهد. این تكنولوژی نیز مانند Core Unlockerتنها به وسیله یك كلید بر روی مادربرد فعال خواهد شد.

 

 pic

pic 

 pic

تکنولوژی  GPU NOS در مادربرد ایسوس

 

تکنولوژی NOS GPU در انواع مادربرد ایسوس (ASUS )، هوشمندانه بارگذاری گرافیکی را تشخیص می دهد و به طور خودکار عملکرد GPU را برای کارهای بیشتر افزایش می دهد. بر خلاف سایر تکنیک های اورکلاک پویا، NOS GPU برای افزایش قدرت های گرافیکی بسیار سریعتر عمل می کند.

 pic

 

 pic

تکنولوژی   S/PDIF-out on Back I/O Portدر مادربرد ایسوس  

 

 این تکنولوژی در مادربرد ایسوس (ASUS ) راه ساده ای را برای اتصال خروجی صدای سینمای خانگی از طریق کابل کواکسیال یا اپتیکال را فراهم می کند؛ و به شما این امکان را می دهد تا صدای دیجیتال را بدون تبدیل به آنالوگ با بهترین کیفیت انتقال دهید.

 pic

pic 

 pic

رابط IEEE در مادربرد ایسوس  

 

رابط IEEE یک ارتباط دیجیتال با سرعت بالا را برای لوازم خانگی مانند تلویزیون دیجیتال ، دوربین های ویدئویی دیجیتال، لوازم جانبی ذخیره سازی، PCهای دیگر و دستگاه های قابل حمل صوتی / تصویری فراهم می کند.

pic 

 pic

 pic

تکنولوژی  HyperTransport 3.0 Supportدر مادربرد ایسوس

 

 این ویژگی مادربرد ایسوس (ASUS ) که پهنای باند آن 2.6 بار بیشتر از™ 1.0 HyperTransport ، اساسا باعث می شود تا کارایی سیستم برای ایجاد محیط محاسبات نرم افزاری بهبود یابد، و محاسبات سریعتر انجام شود.

 pic

pic 

 pic

تکنولوژی  Anti-Surge Protectionدر مادربرد ایسوس

 

این طرح ایسوس (ASUS ) ویژه جلوگیری از آسیب ناشی از قدرت موج از منبع تغذیه سوئیچینگ (PSU ) بر روی دستگاه های گران قیمت و مادربرد است.

 

 pic

 

تکنولوژی C.P.R در مادربرد ایسوس

 

(همان احیا قلب کامپیوتر است) در زمانی که سیستم به علت اورکلاک هنگ کرده باشد ویژگی C.P.R به طور خودکار تنظیمات پیش فرض پردازنده را باز می گرداند.

 pic

pic 

 pic

تکنولوژی II ASUS Al Suites در مادربرد ایسوس

 

با استفاده از رابط سریع و کاربر پسند II ASUS Al Suites و از طریق نرم افزار آن می توانیم به سادگی تمام ویژگی های منحصر به فرد مادربرد ایسوس، ASUS را کنترل و مدیرت نماییم. با این ویژگی و نرم افزار شما می توانید به نظارت اورکلاکینگ، مدیریت انرژی، کنترل سرعت فن، ولتاژ و بررسی سنسورها بپردازید.

pic 

 pic

 pic

تکنولوژی Auto Tuning در مادربرد ایسوس

 

این ابزار هوشمند برای اورکلاک خودکار و دستیابی به سطح بالایی از سیستم و در عین حال مادربرد و قطعات آن را از نظر ثبات و پایداری تست می کند. با این ابزار حتی افراد مبتدی هم می توانند به اورکلاکی افراطی و در عین حال پایدار دست یابند.

 

pic 

 

خازن Xtreme Durable در مادربرد ایسوس

 

این خازن ها که طول عمر آنها 10 برابر خازن های معمولی است و سیتم طراحی آن 100% فلز می باشد. بهترین نوع خازن مادربرد است که باعث پایداری بیشتر و عملکرد بهتر در انواع مادربرد ایسوس (ASUS ) می شوند.

 pic

pic 

 pic

 

تکنولوژی Stack Cool3 منحصر به فرد مادربرد ایسوس

 

ایسوس (ASUS ) برای نخستین بار در دنیا درسال 2004 اقدام به معرفی تکنولوژی جدیدی با نام Stack Cool   نمود که درواقع استفاده از 4 لایه اضافی برد مدارچاپی (PCB ) درساخت برد اصلی بود.این امر موجب بهبود کارایی سیستم انتقال حرارت در مادربرد ایسوس (ASUS ) می شد و درطی سال های بعد این تکنولوژی را به صورت ارتقاء یافته در مدل های مختلف ازمادربردهای خود استفاده نمود.در طراحی جدید اکستریم مادربرد ایسوس (ASUS )، نسخه کاملا ارتقاء یافته و به روز شده این تکنولوژی موسوم به Stack Cool3 + استفاده شده است که درواقع یک سیستم بهینه شده خنک کننده مسی است که درکنار چند لایه ارتقاء یافته برد مدار چاپی (PCB ) به شکل کاملا موثری مادربرد را خنک کرده و حرارت تولید شده را به منظور تبادل بهتر اطلاعات ،تا 17% کاهش می دهد و درهمین حال موجب افزایش طول عمر قطعات سازنده مادربرد نیز می گردد.

لیست قیمت مادربرد ایسوس در سایت ماموجود می باشد و می تواند راهنمای شما در خرید مادربرد ایسوس باشد.
  • وضعیت
  • جدیدترین
  • پربازدیدترین
  • پرفروشترین
  • ارزانترین
  • گرانترین