ثبت سفارش
تعداد
عنوان

اسپیکر

راهنمای خرید اسپیکر لپ تاپ

اگر صدای لپ‌تاپتان با کیفیت مورد نظر شما فاصله دارد، اگر مایلید صدای انفجار و شلیک در بازی‌های کامپیوتری را با صدای فراگیر بشنوید، اگر دوست دارید صدای عمیق و کامل را در حین دیدن فیلم تجربه کنید و اسپیکری ارزان داشته باشید، راه حل بسیار ساده است. کافی است یک اسپیکر (Speaker) مناسب تهیه کنید و از تجربه شنیدن واقعی لذت ببرید .

اگر به دنبال خرید یک اسپیکر قدرتمند و مناسب هستید، بهتر است کمی راجع به انواع اسپیکر بدانید. اسپیکرها را می‌توان در چند نوع مختلف طبقه‌بندی کرد :

اسپیکرهای استریو

اسپیکرهای استریو (Stereo Speaker) فقط از دو بلندگوی چپ و راست تشکیل شده‌اند . که می توان به سایز اسپیکر کوچک از این دسته دستیابی داشت و می توانند از جمله انواع اسپیکر کامپیوتر حرفه ای قرار بگیرند.

 اسپیکرهای 2.1

بلندگوهای 2.1 به نوعی از بلندگوها گفته می‌شود که یک ساب ووفر (subwoofer) هم دارند .

صدای فراگیر (Surround)

اسپیکر های صدای فراگیر (Surround) از پنج یا هفت بلندگو به علاوه یک ساب ووفر تشکیل شده‌اند که به ترتیب به بلندگو های 5.1 و 7.1 معروفند .

ویژگی انواع اسپیکر (Speaker)

هدف از استفاده ساب ووفر توان پخش صدای باس (Bass) به صورت عمیق‌تر است. ساب ووفر صداهایی را پخش می‌کند که فرکانسی زیر 100 هرتز دارند. یک ساب ووفر خوب قادر است صداهای انفجار در فیلم‌ها و نیز صدای طبل (Kick) ، گیتار بیس، سینتی سایزرها و ... را به خوبی پخش نماید. البته لازم به ذکر است که برخی از بلندگوهای استریو بدون حضور Subwoofer هم کیفیت خوبی دارند، چرا که بلندگوهای داخلی آن‌ها می‌توانند صدای بین 100 هرتز تا یک کیلو هرتز را پخش نمایند. ولی بلندگوهای کوچکتر استریو کیفیت باس کمتری دارند.

یکی از قابلیت های مثبت تعدادی از اسپیکرها قابلیت اتصال فلش(اسپیکر فلش خور)  و بلوتوث را می توان نام برد که خرید اسپیکر بلوتوث را به شما توصیه می کنیم.

از جمله قابلیت هایی که اخیرا کاربران برای خرید اسپیکر به آن توجه می کنند، قابلیت حمل آسان آن است که افراد را به خرید اسپیکر جیبی علاقه مند کرده است.اسپیکر های صدای فراگیر یک بلندگوی استریو، یک ساب ووفر، یک کانال مرکزی که دیالوگ‌ها را در فیلم کنترل می‌کند و دو یا چند بلندگو در پشت تماشاچی دارند که صدای محیط را در آن کانال قرار می‌دهند. اگر علاقه‌مند به فیلم هستید، اسپیکر صدای فراگیر (Surround Speaker) می‌تواند بهترین تجربه را برای‌تان به ارمغان بیاورد. از سوی دیگر، بیشتر سیستم‌های فراگیر مخصوص کامپیوتر، با هدف کاربران بازی‌ها طراحی شده‌اند .

.به لیست قیمت اسپیکرهای ما  نگاهی داشته باشید

ایسوس سنتر ؛ واحد پشتیبانی و خدمات پس از فروش 

   • وضعیت
  • جدیدترین
  • پربازدیدترین
  • پرفروشترین
  • ارزانترین
  • گرانترین