ثبت سفارش
تعداد
عنوان

پردازنده اینتل (INTEL CPU)

بررسی پردازنده اینتل

پردازنده اینتل سری Sandy Bridge

یکی از بهترین پردازنده‌های موجود در بازار، سری Sandy Bridge  هستند. این پردازنده‌ها دارای پردازنده‌گرافیکی مجتمع بوده و براساس معماری 32 نانومتری ساخته شده‌اند. فناوری Turbo Boost در آن‌ها بهبود پیدا کرده و حتی مدل‌های دوهسته‌ای آن نیز گاهی اوقات از یک پردازنده چهارهسته‌ای AMD  بهتر کار می‌کند . می‌توان این پردازنده را تا حد زیادی اورکلاک کرد. تنها عاملی که خرید این نوع پردازنده‌ اینتل را کمی با تردید روبه‌رو می‌کند، قیمت به نسبت بالای آن‌هاست البته مدل‌های Core i5 2500 و Core i7 2600 در مقایسه با کارایی بالایی که دارند، دارای قیمتی مناسب هستند .

انواع سوکت های پردازنده اینتل

سوکت LGA 1366

 

در یک کلام، تنها وقتي به سراغ این سری پردازنده اینتل بروید که بدانید کارتان واقعاً حرفه‌ای است و می‌خواهید با یک پردازنده شش‌هسته‌ای قدرتمند و دوازده گیگابایت حافظه، به جان نرم‌افزار‌های سه‌بعدی‌سازی و پردازش تصوير بیفتید. قیمت این سری از پردازنده‌ها، مادربورد‌ها و حافظه‌های سه‌کاناله مخصوص آن بالا می باشد . 

 

سوکت LGA 1156

از عمر این پردازنده اینتل زیاد نگذشته‌است اما حضور پردازنده‌های Sandy Bridge باعث شده تا این پردازنده‌ها در سایه قرار بگیرند. البته در سایه قرار گرفتن این پردازنده‌ها چندان هم غیرمنطقی نیست و نزدیک بودن قیمت پردازنده‌ اینتلSandy Bridge  با نسل قبل از خود باعث شده تا کاربران، پردازنده‌های قدیمی‌تر را فراموش کنند. این نوع پردازنده‌ اینتل فاقد پردازنده‌گرافیکی مجتمع هستند اما از معماری ساخت 32 نانومتری و حداکثر توان مصرفی 95 وات بهره می‌برند .

خرید این پردازنده‌ها تنها زمانی منطقی به نظر می‌رسد که مادربرد آن اختلاف قیمت قابل توجهی با مادربرد‌های پردازنده Sandy Bridge  داشته‌باشد .

پردازنده اینتل Pentium

پردازنده اینتل پنتیوم چند سالی است که در دنیای کامپیوتر حضور دارند. این سری از پردازنده‌ اینتل برای نسل‌های مختلف و سوکت‌هاي مختلفی تولید شده‌اند که برخی از آن‌ها دوهسته‌ای هستند. این پردازنده‌ها به‌طور قابل توجهی از پردازنده‌های AMD Sempron  قوی‌ترند. در حقيقت می‌توان گفت، رقیب اصلی آن‌ها، سری Athlon II  است و انتخاب بین این دو پردازنده، بیشتر به قیمت دیگر قطعات مورد استفاده شما بستگی خواهدداشت .

می توانید برای آگاهی از لیست قیمت cpu و انواع سی پی یو اینتل، ایسوس سنتر را دنبال کنید.

ایسوس سنتر ؛ واحد پشتیبانی و خدمات پس از فروش
  • وضعیت
  • جدیدترین
  • پربازدیدترین
  • پرفروشترین
  • ارزانترین
  • گرانترین